Прокуратура почала 62 провадження за фактами дезертирства

10 Вересня 2014, 08:59

Повідомляється, що серед найпоширеніших військових злочинів – "непокора" за статтею 402 Кримінального кодексу України з максимальним терміном покарання – позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років. За цією статтею розпочато 21 кримінальне провадження.

Водночас, за "самовільне залишення військової частини або місця служби", відповідно до ст. 407 КК України, з максимальним терміном покарання – позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років, розпочато 143 кримінальних провадження.

За "дезертирство" (стаття 408 КК України, максимальний термін покарання – позбавлення волі карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років) розпочато 62 кримінальні провадження.

За "викрадення, привласнення військовослужбовцем зброї, бойових припасів, вибухових або інших бойових речовин" (стаття 410 КК України, максимальний термін покарання – позбавлення волі від десяти до п'ятнадцяти років) розпочато 109 кримінальних проваджень.  

Всього у 2014 році військовою прокуратурою були порушені 413 справи за фактом військових злочинів.

Нагадаємо, один з найбільш резонансних випадків дезертирства стався наприкінці серпня. 

За інформацією у ЗМІ, батальйон "Прикарпаття" втік із зони АТО під час наступу російських військ разом з усім озброєнням. Самі бійці заявили, що "побували у пеклі" та йшли на ротацію.

Згодом стало відомо, що командир батальйону «Прикарпаття» Віталій Комар разом з військовослужбовцями самовільно залишив зону АТО та зі зброєю прибув на місце постійної дислокації у військову частину, розташовану в селищі Делятин на Прикарпатті.

Втім, 2 вересня в Івано-Франківській ОДА заявили, що батальйон "Прикарпаття" вивели з зони АТО "для відновлення боєздатності".

Військова прокуратура Південного регіону проводить досудове розслідування щодо можливого дезертирствавійськовослужбовців батальйону "Прикарпаття".