У ЗМІ поширили інформацію, що до санкційного списку включать директора ФСБ Алєксандра Бортнікова, главу Чечні Рамзана Кадирова, керівника Служби зовнішньої розвідки Міхаіла Фрадкова та секретаря Ради безпеки Росії Ніколая Патрушева.
Серед організацій, що потрапили під дію санкцій, великих російських компаній немає – акцент зроблений на Крим і Східну Україну.
Також повідомляють, що офіційна інформація від ЄС з цього приводу має з'явитися у п'ятницю 25 липня.
Також у цей день Євросоюз відновить обговорення ширших заходів.
Найбільші російські банки можуть позбавити можливості залучати кошти на ринках боргового та акціонерного капіталу, якщо Євросоюз введе обмеження на інвестування коштів в папери окремих російських фінансових інститутів. Європейці погрожують поширити цю заборону на всі російські банки з державною участю.
Також повідомили, що один з варіантів санкцій Євросоюзу передбачає заборону для європейських осіб на інвестування у випущені російськими банками, що належать державі, боргові зобов'язання, акції та подібні фінансові інструменти з терміном обігу понад 90 днів.
Це означає, що "Сбербанк Россії" та "Россельхозбанк" можуть позбутися бази інвесторів у свої папери в Європі. Та ж доля, швидше за все, спіткає і держкорпорацію "Внєшекономбанк" (ВЕБ), а також "Газпромбанк" (хоча юридично він держбанком не є), які вже обмежені схожими санкціями з боку США.
Як повідомлялося, 25 липня санкції проти російських компаній розширила Канада.