"Потрібно запозичити новинки урбаністичної моди: громадські центри й зелені зони, велосипедні доріжки, перехоплюючі паркінги – тим більше що це ноу-хау нічого не коштує, нинішні політики й чиновники не так рідко відвідують Лондон і Варшаву. Слід створити, перепрошую, нову моду на Київ: де непристойно пересуватися гігантськими джипами на одного пасажира, а заведено їздити метро, не модно бути демонстративним хамом, а модно… ну, гаразд, хай буде… демократичним хіпстером!", – пише Макаров.
На його думку, мають бути розроблені програми ревалоризації (себто відновлення вартості) занедбаних районів, зокрема з поверненням до ідеї реконструкції старих панельних багатоповерхівок під сучасні запити.
"Варто радикальніше просувати проекти винесення центрів бізнесової активності за межі історичного середмістя – такі спроби декларувалися не раз, але щоразу гальмувалися через звичні перешкоди старої мафіозної держави", – заявляє Макаров.
На його погляд, треба наполегливо, згори впроваджувати досвід приватних самоврядних товариств на заміну громіздкій і зажерливій системі керування комунальним господарством (ЖЕКів).
Детальніше про це читайте у статті Юрія Макарова «Київ у фокусі» у «Українському тижні» №29.