Український тиждень № 29 (349) від 17 липня, 2014

Зміст номеру:
Уперше за багато років українська влада не пішла на літні канікули
Роман Малко 10
Політика
Якщо українські еліти не врахують уроків помаранчевого минулого, путінська «золота осінь» чи «холодна зима» може таки стати точкою повороту до реваншу Кремля в Україні
Олександр Крамар 44
Політика
Чому масштабна приватизація потрібна Україні
Любомир Шавалюк -1
Економіка
Перш ніж вирішувати кричущі проблеми столиці, варто зазирнути в її майбутнє
Юрій Макаров 9
Суспільство
Тиждень поспілкувався з українським письменником, істориком, києвознавцем Станіславом Цаликом про дальше облаштування центру столиці, вшанування загиблих на майдані Незалежності й перетворення «приїжджих» на справжніх киян.
Станіслав Козлюк 5
Суспільство
Програма нового мера є черговим прикладом правильної декларації, за якою мають піти конкретні справи. Її реалізація залежатиме від готовності ігнорувати апетити спонсорів, коли вони суперечитимуть інтересам громади
Олесь Олексієнко 8
Політика
Які вони, головні проблеми столиці? У чому їх причини, наслідки і якими можуть бути способи усунення головного болю майже трьох мільйонів людей, що живуть у Києві?
Валерія Бурлакова 9
Суспільство
Не так часто українські громадські активісти потрапляють у реальну владу. Особливо в місцеву, яка вважається не такою престижною, хоча в нормальних країнах свій шлях політик має починати саме з місцевого самоврядування.
Богдан Буткевич 6
Політика
Пішов другий місяць, як живу в столиці. На початку червня, відколи працювати в окупованому Донецьку без акредитації в штабі ДНР стало неможливо, довелося покинути захоплену територію.
Денис Казанський 43
Авторські колонки
Ще років 20 тому Київ, попри столичний статус і чималенькі розміри, був зеленим, тихим, дуже затишним містом, де все поруч, усі знайомі.
Богдан Буткевич 13
Авторські колонки
Олексій Резніков – один із найвідоміших та медійно найупізнаваніших адвокатів України, який із 2008 року є депутатом Київради. Але тільки зараз дістав реальну владу – посаду секретаря, тобто став другою людиною в столиці після Віталія Кличка від його ж партії. З ним Тиждень і поговорив про нинішні київські проблеми.
Богдан Буткевич 3
Політика
Пишучи про Київ, його проблеми та перспективи розвитку, Тиждень не міг не поспілкуватися з людиною, яка ціле десятиліття стояла біля керма міста.
Роман Малко 4
Суспільство
Про найскандальніші забудови історичного центру Києва, реакцію ЮНЕСКО на такі дії та очікування від обрання нової Київради та мера столиці Тиждень спілкувався із активісткою громадської організації «Андріївсько-Пейзажна ініціатива», Іриною Нікіфоровою.
Ганна Трегуб 8
Суспільство
Місто – це ніби книжка. Ми читаємо в ньому оповідання про всі пережиті ним епохи. Коли вперше потрапляєш до Києва, розділ, із яким доводиться ознайомитися насамперед, розповідає про радянський період.
Ален Ґіймоль 16
Авторські колонки
Поряд із середньовічними замками на тлі засніжених альпійських вершин швейцарці створюють шедеври сучасної архітектури або ж перетворюють старі об’єкти на зручний для сучасної людини простір
Ольга Ворожбит 4
Суспільство
Як і чому високі ідеали уживаються з безсоромною корупцією
The Economist 10
Економіка
Кіберзлодії множаться – і стають значно професійнішими
The Economist 1
Суспільство
Останні події в Україні активізували політиків, експертів, журналістів і блогерів. Не обійшлося без згадки про махновщину – регіональний і політичний різновид селянського повстанського руху України часів Визвольних змагань
Дмитро Архірейський 21
Історія
Що простіше: повторювати «Героям слава!» чи вшанувати справжніх героїв, які боролися за вільну Україну понад 60 років тому?
Юрій Макаров 28
Суспільство
Від 40-х років ХІХ і до початку ХХ століття український суспільно-політичний рух, здавалося, проявлявся лише серед «свідомих українців». Однак існували сили, які доти ще не заявили активно про свою належність до українства, але, безперечно, мали величезний суспільно-політичний потенціал
Юрій Терещенко 10
Історія
«Брати. Остання сповідь»: феміністське кіно про нечисту силу, чисту жінку і блідих чоловіків
Катерина Барабаш 5
Культура
Український глядач, хоче того він чи ні, дізнається, що там насподі у № 2 та № 4 зі списку найбагатших людей України за версією видання Forbes.
Славка Куцай 13
Авторські колонки