За його словами, «той, хто сказав, що ми не повинні будувати «Південний потік», має запропонувати альтернативу щодо того, як ми маємо жити без енергетики».
Ці заяви Орбана підтверджують розбіжності у Євросоюзі щодо азогону. Раніше Єврокомісія закликала країни співдружності протистояти тиску Росії у питанні будівництва «Південного потоку», заявивши, що контракт з «Газпромом» підписаний з порушенням правил конкуренції.
Нагадаємо, у квітні Болгарія заморозила будівництво цього газопроводу.
Тим часом, 24 червня у Відні одночасно з візитом президента РФ Владіміра Путіна глава Газпрому Алєксєй Міллєр і його колега з австрійської компанії OMV Герхард Ройс підписали угоду щодо будівництва «Південного потоку» через країни ЄС.
Як відомо, з річною потужністю 63 млрд кубометрів, основний газопровід «Південного потоку» простягнеться на майже 2500 кілометрів (1500 миль) від Росії по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію аж до Італії. Заплановано, що він доставлятиме газ до Австрії. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 р. в районі Анапи. За планом комерційні поставки повинні початися в I кварталі 2016 р., а на повну потужність проект може вийти в 2018 р. Водночас, у Газпромі заявили, що готові будувати "Південний потік" самостійно.