Цілями сепаратистів на Сході стають адмінбудівлі, управління МВС і СБУ та телерадіокомпанії

1 Травня 2014, 21:39

6 квітня у Донецьку  учасники сепаратистського проросійського мітингу захопили будівлю облдержадміністрації та увірвалися до будівлі СБУ. Там же вони проголосили про створення так званої «Донецької народної республіки». Згодом сепаратисти зайняли частину кабінетів чиновників, облаштували там спальні місця та їдальню.

Того ж дня у Харкові прибічники федералізації ввечері, прорвавши кордон міліції, захопили приміщення ОДА і встановили на даху російський прапор. Згодом МВС заявило про звільнення будівлі. Втім, у ніч на 8 квітня сепаратисти підпалили будівлю. Після того, як вогонь загасили, вони знову повернули собі контроль над приміщенням. Проте, вдень силовики зачистили облдержадміністрацію без жодного пострілу. Затримано близько 70 заколотників.

6 квітня учасники сепаратистського мітингу увірвалися до приміщення луганського управління СБУ. Сепаратисти захопили кімнату озброєння і заволоділи зброєю.

Сепаратисти вимагають скасування президентських виборів, референдуму про федералізацію і звільнення "політв'язнів". Були захоплені близько 60 заручників, яких згодом відпустили.

7 квітня у Маріуполі кількасот молодиків також збиралися штурмувати ОДА оскільки, за їх словами, там «ховалися люди із Західної України».

12 квітня у Слов’янську сепаратисти захопили будівлю міськвідділу міліції та заволоділи зброєю.

Тим часом у Краматорську прибічники федералізації захопили будівлю міськвиконкому та відділ міліції. Над виконкомом вони вивісили прапор так званої Донецької народної республіки».

В ніч на 13 квітня на малій батьківщині Віктора Януковича (Єнакієво) сепаратисти захопили три адмінбудівлі: прокуратуру, міськраду та відділок міліції. Джерела повідомляли, що загарбники шукали у прокуратурі зброю. Втім, коли її там не виявилося, вони залишили приміщення.

13 квітня у Маріуполі сепаратисти знову взялися за штурм міськради. Очевидці повідомляли, що захоплення відбулося без жодного пострілу, а міліціонери здали будівлю сепаратистам і перейшли на їхній бік.

В цей же час у Харцизьку також відбулося захоплення міськради. Журналісти повідомляли, що бачили на сходах будівлі одіозного регіонала Владислава Лук’янова, який закликав мітингувальників до федералізації.

13 квітня у Макіївці була захоплена міськрада та обраний «народний мер».

Водночас у Красному Лимані місцеві жителі захистили відділок міліції від екстремістів. До активного протистояння не дійшло.

Наступного дня у Горлівці сепаратисти взялися штурмувати приміщення міського відділку міліції. Вони вимагали, аби працівники МВС перейшли на їх бік і наддали доступ до службових приміщень. Силовики, натомість, забарикадувалися всередині. Згодом загарбникам вдалося прорватися всередину. Коли ж вони намагалися зняти український прапор з будівлі, виникла бійка з міліціонерами.

У Луганську екстремісти взяли штурмом обласні прокуратуру, міліцію, міську раду, ТРК й ОДА 29 квітня. Під час захоплень відбулися сутички.

Також було захоплено міськраду у Жданівці.

Під контроль сепаратистів перейшла і міськрада Горлівки, над якою вони підняли прапор так званої «донецької народної республіки».

15 квітня сепаратисти звільнили міськвідділ міліції Краматорська.

А вже наступного дня прбічники федералізації спробували взяти штурмом військовий аеродром. Терористи обстріляли літак, який намагався там сісти, також повідомлялося про спроби штурму адмінбудівлі летовища. Втім, атаку вдалося відбити.

16 квітня у Донецьку була захоплена будівля міськради. Озброєні люди в масках (як згодом виявилося – представники харківскього «Оплоту») зайшли до приміщення. Метою такого «візиту», за їх словами, стал вимога проведення референдуму щодо територіального статусу Донецької області.

Цього ж дня відбулася резонансна спроба штурму військової частини у Маріуполі. Від початку із сепаратистами вели переговори. Проте о 22:00 з військові почали стріляти на ураження. В результаті поранено 12 осіб, постраждалих з боку силовиків немає.

17 квітня терористи переключилися на телевежі. У Слов’янську було захоплено телевізійний передавальний центр, після чого українські канали в ефірі були замінені на російські.

Аналогічно захопили телевежу Краматорська. Служба безпеки України кваліфікувала це як «теракт».

20 квітня у Єнакієвому сепаратисти звільнили будівлю міськради.

24 квітня в Артемівську сепаратисти атакували склади зі зброєю.

"Кілька десятків екстремістів, озброєних автоматичною зброєю і гранатометами, напали на склади зі зброєю в Артемівську. Українські військовослужбовці дали відсіч грабіжникам. Зустрівши збройний опір, екстремісти розбіглися", – написав на своїй сторінці у Facebook координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук.

Під час стрілянини поранили солдата.

24 квітня міліція звільнила міськраду Маріуполя від загарбників. За даними, опублікованими в соцмережі, сепаратисти "втратили" будівлю міськради за схемою Одеси і Дніпропетровська : нібито в їхні лави потрапили люди, які оголосили себе лідерами, а потім здали позиції.

25 квітня вибухи лунали у Краматорську. Цього разу терористи атакували місцевий аеродром. В результаті згоріли вертоліт Мі-8 і літак Ан-2.

Та 27 квітня у Донецьку сепаратисти захопили обласну ТРК і заявили про створення власного телеканалу. Повідомшлялося, що захоплення відбулося після мітингу прибічників федералізації.  Захоплення відбулося без єдиного пострілу. Під час захоплення протестувальники зірвали ворота при в'їзді на територію ОДТРК. 
Над будівлею підняли прапор так званої «Донецької народної республіки».

А 1 травня сепаратисти добралися і до обласної прокуратури у Донецьку. Після "переговорів" з міліцією вони попрямували до будівлі прокуратури. На думку сепаратистів, у Донецьку саме прокуратура підтримує «київську хунту».

Сепаратисти понад годину штурмували обласну прокуратуру, кидаючи у бік правоохоронців каміння і димові гранати, й таки прорвалися на її територію.