Він зауважує, що, як виявилося, сепаратистські рухи не стали масовими на Сході.
«Вочевидь, припускалося, що ці регіони дадуть так звану масу сепаратистів і натовп людей буде підтримувати диверсійні операції Росії на Південному Сході України. Цим пояснюється і чимала кількість спроб зібрати людей на різних заходах», – зазначив Небоженко.
«Однак, як бачимо, масово сепаратизм не підтримують. Не тому, що в цих регіонах люди свідоміші ніж в Криму, а тому, що сам сепаратизм на південному сході України ніколи не мав коріння. Це треба було спочатку закласти і виростити», – додав він.
Путін зацікавлений у формуванні «структури сепаратизму», вважає політолог.
«Для Путіна важливо сформувати інфраструктуру сепаратизму, інфраструктуру спротиву центральній владі. Він розумів, що на сході і півдні дуже багато безробітних чоловіків, які володіють тими якостями, щоб їх пускали як гарматне м’ясо на боротьбу з Києвом. Ось чому Луганськ і Донецьк вибрані для того, щоб за рік-півтора були сформовані численні (повторюю, за рахунок безробітного, дезорієнтованого і зневіреного населення) загони сепаратистів», – переконаний Небоженко.
Не стануть в нагоді для об’єднання сепаратистів, на думку політолога, і проведення антимайданів.
«Антимайдани в Луганську і Донецьку повністю копіюють київський, але останній не відділяв Київ від України. Там був дух спротиву і дух мужності. Імітування Майдану не призвело до консолідації сепаратистів», – додав Небоженко.