У Росії з продажу вилучають книгу про українських повстанців

17 Квітня 2014, 08:05

Автор зазначає, що ресурс «Лабіринт» при пошуку по автору показує книгу в каталозі «відсутня», але при кліці безпосередньо на цю товарну одиницю «демонструє дівчинку з листом біля напису «Сторінка, яку ви шукаєте, загубилася в Лабіринті». Тобто технічно не можна побачити навіть анотацію до цієї роботи і обкладинку крупним планом, а також відгуки читачів, раніше розміщених поряд з цією книгою».

Також він додає, що його критична монографія «Сталінські командос», видана шість років тому, на ресурсі доступна.

«Забавно, що і перше видання роботи « Між Гітлером і Сталіним» (2004) у загальному каталозі «Лабіринту» також позначене як «відсутнє» ( що й зрозуміло – пройшло десять років), але його після кліка можна хоча б споглядати крупним планом і з анотацією», – додає автор.

Гогун нагадує, що 21 березня віце-спікер Держдуми Сєргєй Жєлєзняк вніс до парламенту законопроект, що вводить заборону на використання «бандерівської символіки».

«А 31 березня на сайті «Липецьк-Медіа» з'явилася… стаття про те, що…«у Липецьку продають книги, що вихваляють бандерівців». У тексті гнівно зазначалося: другий тираж другого видання монографії «викинутий» у роздрібний продаж», – пише Гогун і зазначає, що після цього монографія зникла з сайту Московського будинку книги.

«Сайт МДК-Арбат за старим посиланням, де розміщувалося оголошення про цю роботу, показує її обкладинку, але повідомляє: «В даний момент товару у продажу немає». Не зрозуміло, як системні адміністратори та веб-чарівники примудрилися створити наступне чудо, але якщо завести прізвище автора в пошуковик сайту МДК і натиснути на «введення», то результатом взагалі буде «Нічого не знайдено» – зокрема і короткого опису цієї монографії, яка, повторюю, в реальності все ж висить на сайті цієї фірми за старим посиланням», – додає автор.

«Аналогічна історія – з сайтом ще однієї великої книготорговельної фірми. «Яндекс» на запит «Гогун Буквоїд» вказує першим номером в списку знайденого монографію «Між Гітлером і Сталіним», але при кліці на цю строчку читача радує зображення кішечок і оголошення: «Порожня сторінка, тут нічого немає!». У кеші ж «Яндекса» дані про цю новинку Буквоїда датовані 19 березня 2014», – зазначає Гогун.

Він додає, що відділ «Буквоїда» зі зв'язків з громадськістю повідомив, що «товар повернули за запитом постачальника».

Позначки: