Спортивний огляд: хокей у Києві, допінговий слід у «Динамо» і зрив олімпійської підготовки

Суспільство
23 Грудня 2019, 16:21

Впродовж останнього тижня інформація навколо з українського спортивного середовища була в основному невтішною. І якщо поразка хокеїстів на домашньому чемпіонаті світу – явище радше життєве, то історії, пов’язані з допінгом і відсутністю фінансування для провідних спортсменів за десять місяців до старту Олімпійських ігор не можуть не бентежити. То за умови, що допінговим скандалом у київському «Динамо» справа не обмежилася. У четвер стало остаточно відомо, що поверне свою золоту олімпійську медаль, здобуту в 2012 році у Лондоні, важкоатлет Олексій Торохтій. Того, про що говорили доволі давно, спростувати не вдалося. Дива не сталося і пійманий на вживанні заборонених препаратів українець змушений повернути здобуту нечесним шляхом нагороду.

 

Хокейні реалії

 

Впродовж тижня у Києві відбувався молодіжний чемпіонат світу з хокею в дивізіоні 1В. Збірна України посіла на домашньому турнірі третє місце. Нашу команду випередили угорці та французи, яким команда Олега Ігнатьєва власне й програла. Позаду себе українці залишили поляків, естонців та італійців. Такий результат можна оцінювати двояко, адже напередодні декларувався намір боротися за перше місце, а з ним – за вихід в ешелон 1А. Втім, суттєво не поступившись угорцям та французам за кількістю створених моментів, поєдинки господарі програли. І, мабуть, такий результат є справедливим.

 

Читайте також: Футбол. Гра мільйонерів

 

З одного боку, нинішня молодіжна збірна сформована на основі хокеїстів, які півтора роки томи вигравали у Києві чемпіонат світу в дивізіоні 1В серед 18-річних. Різниця в тому, що тоді більшість хокеїстів грали в Україні і тренувалися разом. 11-ро представників нинішньої збірної виступають у юніорських лігах Північної Америки, решта – в різних українських клубах. Відповідно готувати команду так. Як раніше, Олег Ігнатьєв змоги не мав.

 

Також помітним був брак кваліфікованих виконавців в обоймі української збірної. Фактично, в Ігнатьєва було в розпорядженні тільки дві дійсно боєздатних ланки, тоді як суперники мали три-чотири цілком збалансованих п’ятірки. Так, у складі українців грав один із найяскравіших виконавців чемпіонату Олександр Пересунько, котрий виступає в найсильнішій молодіжній лізі Канади за клуб «Вікторіявіль Тайґерс». Олександр став героєм переможного матчу нашої збірної проти поляків, але з угорцями та французами не зміг вдіяти нічого. Щоб претендувати на такому рівні на пристойніший результат, треба мати суттєвішу глибину складу. Але з тими проблемами, які має український хокей, у найближчому майбутньому про це говорити не доводиться.

 

Допінговий слід у «Динамо»

 

Найвідоміший український футбольний клуб «Динамо» пішов на зимові канікули, ледве вибравшись у турнірній таблиці внутрішнього чемпіонату на друге місце. І не вийшовши вперше за останніх десять років у європейську весну. Від керівництва клубу на чолі з братами Суркісами і тіньовим інвестором Медведчуком очікували рішучих кроків у вигляді змін на тренерському містку. Проте Олексія Михайличенка ніхто зачіпати, судячи з усього, не збирається. Більше того, тренер отримав кредит довіри і тепер проводитиме кадрову чистку на свій смак. Під гарячу руку начебто потраплять найперше легіонери – Жерсон Родріґес, Мохаммед Кадірі, Тамаш Кадар, Фран Соль.

 

 

Читайте також: Не золоте дно

 

А один із українців вочевидь випав з іншої причини. Центрфорвард Артем Бесєдін, фаховий рівень якого викликає великі питання, начебто здав позитивний допінг-тест після матчу п’ятого туру Ліги Європи, в якому кияни програли 3:4 шведському «Мальме». У клубі інформацію про підозру вже підтвердили, однак кінцевого вердикту наразі немає. Якщо вина Бесєдіна буде доведена. Він ризикує випасти надовго і відповідно не матиме шансів претендувати на потрапляння до складу збірної України на Євро-2020.

 

Хвилі навколо Бубки

 

Днями навколоспортивне середовище знову обурилося. Інформацією, що очільник Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка на закритому засіданні Міжнародного олімпійського комітету був чи не єдиним, хто проголосував проти відсторонення Росії від Олімпійських ігор-2020 у зв’язку з допінговим скандалом.

 

З одного боку, вірогідність такого повороту подій доволі висока. Але в тому й річ, що МОК засідань стосовно російського питання не проводив. Та й загалом першоджерелом інформації фактично є новина, датована… літом 2016 року. Про те, що Бубка голосував проти відсторонення Росії від Олімпіади в Ріо-де-Жанейро. Звідки взялася звістка про те, що головний український олімпієць підтримував щось схоже й зараз, не відомо. В НОК України цю інформацію оперативно спростували, але на диво окремі ЗМІ тему «проросійського» бубки продовжують активно роздмухувати. Навіть якщо це й справді так, то доказової бази «стороні звинувачення», м’яко кажучи, бракує.

 

Олімпіада під загрозою

 

А ось що справді реальне, так це можливий зрив підготовки провідних українських спортсменів до Олімпіади-2020. Президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул записав на власній сторінці в Youtube звернення шокуючого змісту. Згідно з озвученою інформацією, через відсутність фінансування з боку очолюваного Володимиром Бородянським Міністерства культури молоді і спорту, легкоатлети змушені відмовитися від проведення найближчих учбово-тренувальних заходів, які є одним із перших етапів підготовки до Олімпіади-2020 у Токіо.

 

Читайте також: «Какая разница» у футболі

 

«Цілеспрямована та планомірна підготовка до олімпійського сезону, яка тривала до 18 грудня, переривається, – заявляє пан Гоцул. – Саме сьогодні Міністерство культури, молоді і спорту повідомило нам, що заплановане фінансування, яке вже було виділене і доведене до Федерації легкої атлетики України, з великою вірогідністю не буде виплачене».

 

За словами Гоцула, зараз сума зобов’язань, які проведені і не гарантуються до компенсації Міністерством, складає близько 4,5 мільйонів гривень. Тому з 19 грудня ФЛАУ скасувала всі навчально-тренувальні збори на території України, зокрема збори в Дніпрі та Броварах для групи метань, збори для групи стрибків у Києві. Скорочене фінансування зборів, які в ці дні провідні спортсмени проводять за кордоном – у Киргизстані, Іспанії, Португалії, Туреччині, Польщі, Кенії.

 

Через два дні після заяви пана Гоцула жодних спростувань чи пояснень від Мінкульстмолодьспорту не пролунало.