В ООН констатують, що утисків зазнають українці і татари у Криму, а не росіяни в Україні

15 Квітня 2014, 15:24

Згідно з ним, 15 квітня Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) оприлюднило доповідь щодо ситуації про дотримання прав людини в Україні.

Доповідь була підготовлена за підсумками двох візитів помічника Генерального секретаря ООН Івана Шимоновича в Україну в березні, а також за результатами перших тижнів роботи моніторингової місії ООН з прав людини в Україні, розгорнутої на запрошення українського уряду.

«В Україні позитивно сприйняли оприлюднення доповіді УВКПЛ, який досить об'єктивно відображає положення прав людини в нашій країні. У документі переконливо відкидаються звинувачення в порушеннях в Україні прав російської меншини, які були приводом для військової агресії Росії по відношенню до нашої держави та анексії АР Крим», – йдеться в повідомленні МЗС.

При цьому в доповіді наводяться докази невідповідності референдуму 16 березня в Криму чинним стандартам в галузі прав людини, в т.ч. – свободі обміну думками з суспільних і політичних питань, свободи ЗМІ та доступу до інформації, а також захист прав журналістів.

Також сказано, що окремої уваги заслуговує наведена в доповіді інформація про порушення прав мешканців півострова внаслідок російської окупації.

Стверджується, що найбільш уразливими громадами Криму були визнані кримські татари і українці, які змушені через залякування, відсутність безпечного середовища та утиски їх прав і свобод залишати свої будинки.

Враховуючи триваючі системні порушення прав людини на півострові, українська сторона розраховує, що ситуація в Криму і далі перебуватиме в полі зору місії УВКПЛ та інших міжнародних моніторингових механізмів.

«Поряд з аналізом останніх подій у східних регіонах України та їх причин, в документі повідомляється про зовнішнє втручання в розвиток ситуації, зокрема про участь у протестах і зіткненнях осіб, які прибули з Росії», – додано в повідомленні.

На закінчення говориться, що експерти ООН дають чітко зрозуміти, що ряд порушень прав людини в інших частинах України були надбанням попередньої влади, і саме стали однією з головних причин, яка спонукала українців до масових протестів з листопада 2013 по лютий 2014 року.