НОВИНИ

Представник США в ООН звинуватила РФ у проведенні "військової операції" на сході України

Постійний представник США при ООН Саманта Пауер стверджує, що події в східних регіонах України "зрежисовані в Росії". Про це вона сказала в ненділю на засіданні Ради Безпеки, скликаному на вимогу Росії у зв'язку з ситуацією на південному сході України.

За словами Пауер "російські ЗМІ поширюють чутки" про події в Україні.

"Важко змиритися з поведінкою Російської Федерації, з її пропагандою", - сказала представник США при ООН .

Она вважає, що акції на сході України - "це не демонстрації", оскільки "в них беруть участь професійні сили, це військова операція".

"Не США загострили ситуацію. Це зробила Росія", - додала вона.

Водночас постійний представник РФ при ООН Віталій Чуркін на засіданні зажадав перестати шукати у подіях на південному сході України "руку Москви".

"Вистачить це робити. Вистачить поширювати небилиці про те, що ми зібрали армади військових на кордоні з цією країною, готових ось-ось, за кілька годин дійти мало не до Ла-Маншу. Пора зрозуміти, що на південному сході України народ глибоко стривожений за своє майбутнє, не хоче, щоб хтось, а тим більше ошалілі націонал-радикали, нав'язував йому свою волю", - наголосив Чуркін.

За його словами, склалася дуже небезпечна ситуація, подальшу ескалацію якої необхідно запобігти негайно.

"Міжнародне співтовариство повинно зажадати від ставлеників Майдану, що захопили владу в Києві, негайно припинити і виконати всі свої зобов'язання за угодою від 21 лютого", - заявив Чуркін.

Як повідомлялось, засідання Радбезу ООН відбулося за ініціативи Росії, яка заявила про потребу розгляду небезпечного характеру ситуації «на південному сході України».

Раніше МЗС України заявило, що надасть світовій спільноті докази прямої участі російських спецпідрозділів у діях сепаратистів на Сході України. У США також побачили «явні ознаки участі Москви» в діях сепаратистів на Донбасі.

Нагадаємо, в.о. президента Олександр Турчинов, після подій на сході України, заявив, що РНБО починає масштабну антитерористичну операцію із залученням Збройних сил України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.