1 жовтня в Ужгороді розпочинається Міжнародний фестиваль театру ляльок "Інтерлялька-2019".
"Цьогорічний фестиваль – це 10 країн-учасниць, зіркові вистави для дорослих, що отримали Гран-Прі на престижних фестивалях, сценічні втілення відомих казок народів світу та української народної творчості, маріонетки, маски, рукавичні, планшетні та інші ляльки", -йдеться в описі фестивалю.
Як зазначається, це вже 17-ий за ліком конкурс. Оцінювати театралів будуть досвідчені українські та закордонні члени жюрі. Так, учасники "Інтерляльки – 2019" змагатимуться у кількох номінаціях: краще режисерське та художнє втілення, кращі чоловіча та жіноча роль. Крім того, театрали боротимуться за Гран-прі та приз глядацьких симпатій. Відкриттям конкурсу стане театральна хода.
Триватиме фестиваль до 4-го жовтня.
1 жовтня у Львові розпочинається фестиваль класичної музики "ЛюдкевичФест", присвячений провідному українському композитору, музикознавцю і педагогу Станіславу Людкевичу.
"Це захоплююча подорож у світ експресивної романтичної музики, яка своєю силою підкорює серця та змушує бачити нас справжні цінності. Індивідуальні авторські стилі композиторів та виконавців, які створюють нову реальність часу та простору. Високе мистецтво та сміливі інтерпретації. Жива дискусія між сучасним та минулим. Перезавантаження вже знайомого нам та втеча від шаблонів", – йдеться в анонсі події.
Передвідкриття фестивалю пройде у домі Людкевича, де він прожив останні 20 років свого життя. У рамках цієї події заплановані перегляди відеоматеріалів спогадів сучасників Людкевича та камерний концерт на роялі Людкевича у виконанні піаніста Дмитра Микитина.
Сам же відкриття фестивалю пройде у Львівський національній філармонії 2 жовтня, де український піаніст, лауреат Державних премій ім. Ревуцького та Лисенка Йожеф Ермінь зіграє твори Кофлера, Маєрського, Туркевич та Нікодемовича. Також на сценах фесту виступатимуть камерний оркестр “Rejouissance”, Ukrainian Festival Orchestra та низка українських музикантів.
Крім того, у рамках фестивалю 5 жовтня в Органному залі відбудеться міжнародна конференція, присвячена вивченню та обговоренню постаті та творчост композитора Станіслава Людкевича. Учасників запрошують на три панельні дискусії, в яких говоритимуть про різні рівні внеску Станіслава Людкевича у музичну культуру не лише Галичини, але й України та світу.
Закриття "ЛюдкевичФесту" пройде 12 жовтня у Львівському органному залі.
"Яскравий та насичений плейлист від Сергія Ковальова змусить вас раз і назавжди полюбити класичну музику. Ніжна, драйвова, драматична і містична – вона така розмаїта, що кожному знайдеться щось для душі. Занурення у мрійливе споглядання чи вибух палких емоцій – обирайте собі до смаку. А молодий піаніст Сергій Ковальов подарує вам незабутній концерт із добірних фортепіанних творів", – зазначають організатори.
4 жовтня у Луцьку розпочинається ІІ Міжнародний літературний фестиваль "Фронтера", участь у якому візьмуть найвідоміші письменники з України, Польщі та Білорусі.
"Фронтера – це фронтир, межа, кордон. А всякий кордон – то прокляття і щастя. З одного боку, перебування біля кордону – це несвобода, яка рух принаймні в один бік робить проблематичним, а то й неможливим. З другого боку, це – близькість до якоїсь чітко позначеної іншості, відчуття її постійної присутності. Саме тому прикордонні міста, як і міста морські, не бувають монологічними, закритими, затятими у своїй правоті. Але насамперед життя біля кордону – то солодкий смак його перетину. Немає кращих міст для фестивалів, ніж міста біли берегів моря або берегів інших держав. Луцьк – місто mitten am Rand, посередині межі. Ідеальне місце для фестивалю як розмови і взаємного пізнання", — говорить про фестиваль поет, перекладач, літературознавець — Остап Сливинський.
Читайте також: Арундаті Рой: «Міністерство граничного щастя» — це сучасна індійська історія, яка лишалася нерозказаною»
Фокус-тема цьогорічної "Фронтери" – "Розмова з Іншим". Усі події об’єднуватиме пошук відповідей на питання: як відкритися до спілкування, зрозуміти інші культурні форми, сенси і досвід, прийняти іншого та встановити мости чи, навпаки, провести чітку лінію розмежування.
Заходи фестивалю відбуватимуться у різних історико-культурних та незвичних локаціях Луцька. Діятимуть три сцени – основна, молодіжна та дитяча. На фестивалі будуть такі відомі письменники, як: Сергій Жадан, Конрад Янчура, Дара Корній, Макс Кідрук, Катерина Калитко, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Юрій Іздрик, Мачей Роберт та інші. Серед музичної програми заплановані виступи гурту “Лінія Маннергейма”, білоруської виконавиці PALINA, джаз-проекту Мар’яни Савки та “Мар’яничів” “Говори зі мною” та музично-поетичні читання за участі піаніста й композитора Романа Коляди.
Фестиваль триватиме до 6 жовтня.
4 жовтня у Хмельницькому розпочинається літературно-перекладацький фестиваль TRANSLATORIUM.
Цьогоріч фестиваль TRANSLATORIUM відбудеться на кількох локаціях міста. Протягом трьох днів учасники обговорюватимуть способи реалізації перекладу через літературу, кіно, танець і візуальне мистецтво під час дискусій, творчих зустрічей, лекцій та воркшопів.
Для участі у фестивалі запрошено понад 20 учасників з України та з-за кордону. Серед них — Остап Сливинський, Ярослава Стріха, Сергій Жадан і гурт "Лінія Маннергейма", що вперше виступить у Хмельницькому. Окрім того, перекладацька група VERBація під час відкриття представить власний кураторський проєкт, створений спеціально до фестивалю.
Читайте також: Барбара Кассен: "Переклад — це вміння оперувати різноманітністю"
"Цьогоріч ми справді виходимо за межі вже звичних форматів, втілених у фестивалі протягом минулих років, адже активно впроваджуємо візуальну складову. Говорячи про співпрацю як спосіб творчого процесу, ми прагнемо дослідити й показати взаємозв’язки між різними видами мистецтва та прояви перекладу між різними медіа. Саме це відображатиме наш кураторський проєкт Blake. Anew та інсталяції в міському просторі від Антона Логова", — розповідає директорка фестивалю Таня Родіонова.
Організаторки додають, що у загальній програмі фестивалю цього року виокремлено освітній блок. Він орієнтований переважно на фахову перекладацьку аудиторію.
Фестиваль триватиме до 6 жовтня.
4 жовтня у Києві стартує триденний ХІ міжнародний поетичний фестиваль "Каштановий дім".
У програмі фестивалю заплановані поетичні читання за участі Євгенії Більченко, Наталії Філіппової, Сергія Шелкового, Артема Сенчило, Іллі Чернилевського, Таміли Синєєвої, Тетяни Березняк, Ірини Шахрай, Марії Морозової, Вікторії Вороніної, Вікторії Кольцевої, Ігора Піляєва, Андрія Костинського, Інеси Дорофеєвої.
Також під час "Каштанового дому" пройде презентація поетичних фестивалів України та інших країн, зокрема Бельгії – "Емігрантська ліра", Грузії – "Батумські канікули", Чорногорії – "СловоНово".
Крім того, на відвідувачів фестивалю чекають кінопоказ короткометражних фільмів, поетичний батл, поезія жестовою мовою, поетичні майстер-класи та презентація альманаху "Каштановий дім".
Триватиме фестиваль поезії до 6 жовтня.
4-5 жовтня у місті Буча Київської області пройде відкриття міжнародного фестивалю "Парк мистецтв".
- Гала-концерт артистів Київського національного академічного театру оперети;
- виступи джазових колективів та виконавців;
- джазові майстер-класи для учнів музичних шкіл;
- насичена програма для дітей;
- інклюзивна зона для дітей;
- фотовиставка;
- відкриття скульптурної композиції, створеної до фестивалю та багато іншого.
5 жовтня у Києві стартує III Міжнародний фестиваль театру ляльок "Pup.pet-2019"
Упродовж п'яти днів на сцені Київського академічного театру ляльок пройдуть покази 21 вистави з 18 країн світу. Так, зі своїми найкращими виставами до Києва приїдуть театральні колективи Білорусі, Бельгії, Грузії, Ірану, Іспанії, Італії, Китаю, Колумбії, Литви, Польщі, Португалії, Сербії, Угорщини, України, Франції, Хорватії, Чехії, Швеції.
Читайте також: Міхаель Стріхарж: «Поки що українські оперні театри є музеями, де на сцені вистави, яким по тридцять і більше років»
Відкриттям фестивалю стане масштабний театралізований парад за маршрутом "Європейська площа – Київська міська державна адміністрація", який відбудеться 5 жовтня. Святковою ходою Хрещатиком пройдуть театральні колективи-учасники фестивалю, міжнародні делегації посольств країн-учасниць, представники громадських об’єднань, учасники бойових дій, школярі, молодь, вихованці позашкільних навчальних закладів, студенти вищих мистецьких закладів освіти, театри Києва та активісти громадського життя столиці. Також учасниками параду будуть ляльки та улюблені герої із дитячих та дорослих вистав.
Фестиваль триватиме до 9 жовтня.