Огляд InformNapalm: «Змій Горинич» як летальна зброя на Донбасі та свідки MH17

Суспільство
11 Липня 2019, 19:44

Бойовики застосували «Змія Горинича», а Росія тим часом перекидає вагони боєприпасів до ОРДіЛО

 

На Донбасі постійно трапляються випадки застосування забороненої мінськими домовленостями великокаліберної артилерії з боку російських окупаційних військ. Наприклад, 9 липня в Донецькому напрямку бойовики застосували артилерію 122-мм калібру, є поодинокі випадки обстрілів і 152-мм снарядами. Проте справжньою сенсацією цього тижня стали відеодокази застосування не за прямим призначенням установки розмінування УР-83П «Змій Горинич». Вона, як показує практика російських війн у Чечні, Сирії та Україні, може використовуватися не тільки для прокладання проходів у мінних полях через підрив, а і як летальна зброя. Вибух її заряду схожий на вибух авіабомби потужністю близько 1 т або одночасний підрив 250 протитанкових мін.

 

Бойовики не просто застосували «Змія Горинича» безпосередньо з житлових вулиць населеного пункту Олександрівка, а ще й зафільмували це на відео та розмістили в інтернеті.

 

 

Ймовірно, спочатку терористи вважали це непоганим пропагандистським прийомом для залякування, проте на практиці вийшло навпаки. Військові 24-ї ОМБр ЗС України імені короля Данила задокументували цей факт, зібрали додаткові фрагменти з елементами двигуна заряду, передали відповідні матеріали в СЦКК і написали про це на своїй сторінці у Facebook. Своєю чергою, волонтери InformNapalm доповнили ті дані численними фактами виявлення станцій розмінування УР-83П «Змій Горинич» та УР-77 «Метеорит» на Донбасі безпосередньо в житлових районах. Після публікації цих матеріалів бойовики, схоже, самі злякалися наслідків і кинулися видаляти свої пропагандистські відео з каналів. Проте «рукописи не горять».

 

Читайте також: Едуард Лобода(Фугас). Пам’яті воїна-універсала

 

Слід зазначити, що УР-83П  — це фактично боєкомплект установки УР-77, тільки не у ввізному, а в переносному варіанті. Один боєкомплект для УР-77 (два заряди) — це 1450 кг вибухової пластичної речовини. Можна тільки уявити, скільки вибухівки стягнуто терористами під житлові будинки мирних мешканців, неподалік яких вони влаштовують зберігання цих станції. Наприклад, волонтери InformNapalm демонстрували розташовану в Будьонівському районі Донецька за адресою вул. Баумана, 11 установку розмінування УР-77 «Метеорит». Якщо один із її боєкомплектів випадково вибухне, то наслідки можуть бути надзвичайно трагічними для мирних мешканців.

 

 

У цьому світлі цікавою є й свіжа статистика, наведена Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. За їхніми даними, упродовж червня — липня з території Росії залізничним транспортом було перекинуто понад 600 т боєприпасів. У червні спільнота InformNapalm якраз звертала особливу увагу на потенціал звітів СММ ОБСЄ та показувала, як зазвичай відбувається розвантаження боєприпасів на залізничній станції «Краснодон», що в Суходільську, окупованій частині Луганської області поблизу кордону з Росією.

 

 MH17: затримано цінного свідка на Донбасі та хто ще ходить на параді в Білорусі

 

Справжньою сенсацією стала спецоперація українських спецслужб, яка за своїм виконанням нагадала дії легендарного ізраїльського відомства розвідки та спеціальних завдань Моссад або їхніх колег з американського Центрального розвідувального управління.

 

Спецпризначенцям СБУ (за іншими даними, ССпО) вдалося захопити та вивезти з глибокого тилу ворога цінного свідка — Володимира Цемаха. Раніше він обіймав посаду начальника ППО «ДНР» у місті Сніжне, неподалік якого 17 липня 2014 року з російського ЗРК «Бук» і було збито малайзійський Boeing рейсу MH17. Коли бойовика вже привезли до Києва, журналісти видання «Настоящее время» знайшли та оприлюднили архівне відео 2015 року, на якому Володимир Цемах натякнув, що саме він переховував комплекс «Бук». Якщо це справді так, то він може стати цінним свідком для міжнародної слідчої групи, яка займається розслідуванням катастрофи MH17.

 

Читайте також: Огляд InformNapalm: знищення російських комплексів та систем розвідки на Донбасі

 

І, як виявилося, навколо цієї справи може бути ще багато свідків, як бойовиків, так і кадрових російських військовослужбовців. Так, цими днями волонтери InformNapalm у Білорусі помітили, що в пішому розрахунку зі складу російських військовослужбовців, які прибули для участі в параді 3 липня в Мінську на честь Дня Республіки, ішов капітан ЗС РФ Алєксандр Ґлазирін.

 

 

Це військовослужбовець 13-го танкового полку 4-ї танкової Кантемирівської дивізії, який проходив службу в складі військового контингенту Російської Федерації на території окупованого Донбасу. За попередніми результатами розслідування, він здійснював матеріальне забезпечення підрозділів ешелонованої системи протиповітряної оборони, створеної ЗС РФ на території окупованих районів Донецької та Луганської областей. Наказом командира 2-ї дивізії протиповітряної оборони від 10.06.2016 року № 23 йому присвоєно військове звання «капітан». У перспективі він може стати ще одним свідком для Об’єднаної слідчої групи (JIT) у межах розслідування збиття пасажирського літака рейсу MH17 і Міжнародного суду ООН щодо воєнної агресії Росії проти України.

 

Волонтери InformNapalm далі збирають докази участі російських військових та постачання озброєння і військової техніки РФ на окуповані території Донбасу. Кожен доказ може стати свого часу вирішальним у визначенні рівня провини як керівництва РФ, так і окремих військовослужбовців російської армії. І щоб ці докази не були видалені або приховані, вони структуруються в інтерактивну базу даних розслідувань InformNapalm і перекладаються на десятки іноземних мов. 

 

Автор:
InformNapalm