Росія збиратиме податки у Криму за українським законодавством до 2015 року

2 Квітня 2014, 10:58

Остаточний перехід Криму на Податковий кодекс Російської Федерації запланований на 1 січня 2015 року, пише «Комерсантъ».

Зазначається, що відповідно до "конституційного закону" від 21 березня, повною мірою Податковий і Бюджетний кодекси Російської Федерації запрацюють у двох нових регіонах з 2015 року. 2014 оголошений перехідним – податки в місяці стягуються за нормативними актами Криму і Севастополя і підлягають зарахуванню до бюджетів республіки і міста відповідно.
 
За інформацією видання, Мінфін Росії направив в Білий дім проект «дорожньої карти» щодо інтеграції Криму і Севастополя в податкову систему Російської Федерації.
 
Так, навесні 2014 пропонується ввести російські ставки ПДФО, ПДВ (нижче українських) та податку на прибуток (вище, ніж в Україні). Українську ставку ПДВ у 20 % пропонується замінити російськими 18 % і 10 % (остання діє для пільгових категорій товарів ) з 1 травня 2014 року.
 
Згідно з планом, кримські компанії, що подали заявки на відшкодування ПДВ до 18 березня 2014 року і які не отримали грошей з українського бюджету, не зможуть розраховувати на повернення коштів з російської держскарбниці.
 
«З іншого боку, російський Мінфін має намір пробачити недоїмку по ПДВ, накопичену у кримських компаній перед бюджетом України. Ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 13%, згідно з планом Мінфіну, повинна застосовуватися для кримчан і севастопольців з 1 квітня 2014 (тобто фактично заднім числом)», – пише видання.
 
Підготовлена ​​Мінфіном Росії «дорожня карта» передбачає , що до кінця червня цього року Мінфін, Мінекономрозвитку, Мін'юст і ФНС повинні підготувати федеральний закон, необхідний для сплати податків в перехідному 2014 році. Законодавцям Криму і Севастополя необхідно підготувати свої нормативні акти.

Нагадаємо, 16 березня за військової та політичної підтримки Російської Федерації в Криму відбувся неконституційний і не визнаний світом референдум про самовизначення Криму. За даними голови республіканської комісії з проведення референдуму Михайла Малишева, 1 млн 233 тис. осіб, або 96,77% тих, хто взяв участь в голосуванні, висловилися за приєднання Криму до Росії.

18 березня в Кремлі було підписано так званий «договір» про прийняття до складу РФ Криму і Севастополя. Документ підписали президент РФ Владімір Путін і нелегітимний прем'єр-міністр Криму Сергій Аксьонов, голова розпущеного Верховною Радою України парламенту Криму Володимир Константинов, а також «уповноважений представник міста Севастополь» Олексій Чалий.

27 березня ситуацію в Україні обговорили на Генеральній асамблеї ООН, де була прийнята резолюція про територіальну цілісність України, яку підтримали 100 країн. Проти виступили 11, 58 утрималися. Проти, зокрема, проголосували Росія, Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Венесуела та Зімбабве.

Позначки: