На думку Фесенка, підписання політичної частини угоди – вияв політичної солідарності з Україною.
«Підписання угоди з боку ЄС – це прояв політичної солідарності з Україною, фактично – це підтвердження того, що Україна є для ЄС політичним союзником, а відповідно, вона буде допомагати політично, організаційно, зокрема і у протистоянні з РФ», – переконаний політолог.
«Це і сигнал для Росії. Такий стримуючий чинник, який говорить: «Не треба продовжувати агресивні дії щодо України». Тому що Євросоюз розглядає Україну як найближчого союзника. Поки не як частину, але одного з найближчих союзників. І вже зараз це підтвердження того, що ЄС підписує не просто угоду про асоціацію, але і угоду про всеосяжну і поглиблену зону вільної торгівлі з Україною», – зауважив експерт.
Фесенко зазначає, що одним із наслідків підписання політичної частини асоціації стануть інституційні реформи, які Україна має запровадити у життя.
«Є ціла низка зобов’язань України проводити інституційні реформи. ЄС допомагатиме в цьому, зокрема у правовій сфері та сфері самоврядування. Безумовно, йдеться про довготривалі програми реформ, які достатньо детально описані – їх напрями, позиції», – сказав політолог
«Водночас, конкретні проекти необхідно буде узгоджувати. І, наскільки я знаю, окремі країни готові нам допомагати, зокрема у судовій сфері», – додав він.
Як раніше повідомлялося, 21 березня у Брюсселі Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Європейським союзом.
З української сторони угоду підписав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. З боку ЄС перші підписи поставили президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.