Міжнародні журналістські організації заявляють про обмеження висвітлення “референдуму” в Криму

16 Березня 2014, 12:58

Згідно з заявою, Верховна Рада АР Криму 12 березня опублікувала на своєму сайті заяву, зазначивши, що «звернення щодо акредитації ЗМІ, повинні бути подані до прес-центру Верховної ради АР Крим до 13 березня 2014 року за допомогою будь-яких засобів зв’язку на офіційному бланку ЗМІ, за підписом керівника та з печаткою».

МФЖ та ЄФЖ зазначають, що це просто «до смішного короткий» період часу для акредитації ЗМІ, який виглядає просто відірваним від реальності та безглуздим, оскільки вимоги для отримання акредитації просто не можуть бути виконані вчасно.

Крім того, у заяві ВР АРК вимагається, що звернення по акредитацію повинні також відповідати ряду жорстких вимог:

– завірена печаткою копія свідоцтва про державну реєстрацію ЗМІ або ж копія ліцензії на мовлення від аудіовізуальних ЗМІ;

– вказування повної назви ЗМІ, її засновників та видавців, даних про терирорію поширення ЗМІ, номери службових телефонів та факсів, прізвище та псевдонім керівника ЗМІ, контактний телефон;

– дані про технічні засоби та обладнання, які буде використовувати акредитований журналіст для виконання своїх професійних обов’язків.

«Це – однозначно маніпулятивні намагання місцевої влади Криму обмежити та зірвати висвітлення перебігу референдуму у ЗМІ. Насамперед, оцей просто смішний одноденний термін для проходження акредитації, і далі – спроби занурити журналістів у тяганину з документами, розуміючи, що вони аж ніяк не вкладуться у вказані терміни», – зазначив президент МФЖ Джим Бумела.

«Ми переживаємо за ЗМІ, які планують висвітлювати референдум. Це значить, що журналісти просто примушені будуть працювати нелегально, без акредитації. І такі умови роботи є ризикованими та небезпечними у регіоні, де багато журналістів впродовж останніх днів вже зазнали нападів та утисків», – наголошує він.

МФЖ та ЄФЖ закликають місцеву владу Криму відмовитися від безглуздого процесу акредитації ЗМІ та надати вільний доступ для висвітлення референдуму 16 березня у мас-медіа.

Як повідомлялося, останнім часом Крим перетворюється на територію, де знищуються права журналістів. Так, з початку російської окупації півострова там зафіксовано щонайменше 62 випадки грубих порушень свободи слова.