Перше питання звучить так: "Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта Російської Федерації?". Друге питання пропонує формальне збереження Криму в складі України: "Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?".
Фахівці вказують на те, що друге питання є юридично некоректним, оскільки кримська конституція 1992 року мала дві редакції – травневу і вересневу.
"Вони істотно різняться одна від одної", – наголосив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.
В. о. президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов звернувся до громадян України, що проживають в Автономній Республіці Крим, із закликом не брати участь у так званому референдумі, який, як він наголошує, проводитиметься «маріонетковою псевдовладою Криму під контролем російських військових».
Крім того, кримські татари у своєму зверненні заявили про рішуче засудження акту агресії з боку Російської Федерації і невизнання кримського "референдуму" 16 березня 2014 року. Вони "категорично відкидають будь-які спроби визначити майбутнє Криму без вільного волевиявлення кримськотатарського народу – корінного народу Криму".
Читайте також "Референдум" у Криму: провокації, міжнародне невизнання та "радість" Росії