Так, Генпрокуратурою до Окружного адміністративного суду Києва заявлено вимоги щодо скасування прийнятих 11 березня парламентом Криму та Севастопольською міськрадою рішень про затвердження «Декларації про незалежність Автономної Республіки Крим і м. Севастополя», якою передбачено за результатами призначеного на 16 березня республіканського референдуму з питань територіальної приналежності Криму оголосити Республіку Крим незалежною і суверенною державою та звернутися до Російської Федерації з пропозицією про прийняття Республіки Крим до складу РФ як нового суб’єкта.
Також оскаржено незаконні рішення Севастопольської міської ради від 7 березня «Про забезпечення проведення загальнокримського референдуму 16 березня в м. Севастополі», «Про затвердження кошторису видатків на підготовку і проведення загальнокримського референдуму 16 березня в Севастополі» та «Про затвердження Тимчасового положення про референдум в місті Севастополі».
Одночасно заявлено клопотання про забезпечення вимог прокурора шляхом зупинення дії вказаних рішень.
«Прийняті Верховною Радою АР Крим та Севастопольською міською радою рішення є очевидно протиправними та посягають на засади конституційного ладу, територіальної цілісності та устрою України, ставлять під загрозу громадський порядок і безпеку, життя і здоров’я людей, створюють небезпеку заподіяння шкоди суспільним і державним інтересам, що потребує втручання органів прокуратури», – наголосили в Генпрокуратурі.
Нагадаємо, на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради Криму, на яке в черговий раз не допустили журналістів, депутати прийняли Декларацію про незалежність АРК і Севастополя та заборонили діяльність "Свободи" і "Правого сектора" в автономії.
Також парламент АРК ухвалив постанову «Про гарантії відновлення прав кримськотатарського народу та його інтеграції в кримське співтовариство».