НОВИНИ

Парламент АРК на підставі висновків СК РФ заборонив діяльність "Свободи" і "Правого сектора" в Криму

Верховна Рада АРК заборонила діяльність заборонила діяльність ВО «Свобода» та «Правого сектору» на території Криму. Відповідне рішення прийнято на позачерговому пленарному засіданні ВР АРК 11 березня, повідомляє прес-служба парламенту АРК.

У пояснювальній записці до ухваленого рішення, зокрема, зазначається , що «в Криму обурені тим свавіллям , який сьогодні панує в багатьох регіонах України в результаті дій бойовиків озброєних бандформувань при повному потуранні самопроголошених влади в Києві».

«Зі свого боку органи влади Автономної Республіки Крим вживають всіх можливих заходів для того , щоб не допустити проникнення екстремістів на її територію. У зв'язку з цим викликають крайнє занепокоєння недавні заяви представників правоекстремістської угруповання «Правий сектор» про можливість відправки її активістів до Криму , оскільки це призведе до ескалації насильства на півострові», - йдеться у повідомленні.

У документі також наголошується, що 5 березня Слідчий комітет Росії (СКР) заочно пред'явив звинувачення лідеру «Правого сектору» Дмитру Ярошу за статтями 205 і 280 Кримінального кодексу Російської Федерації (публічні заклики до здійснення терористичної та екстремістської діяльності, здійснені з використанням засобів масової інформації). Кримінальну справу також порушено проти ще одного активіста «Правого сектора» Олександра Музичко за ознаками злочину , передбаченого статтею 209 Кримінального кодексу РФї (створення озброєної групи (банди) для нападу на російських громадян). Вони оголошені в міжнародний розшук.

На підставі цих справ Верховна Рада Автономної Республіки Крим вирішила заборонити діяльність на території АРК ВО «Свобода», організації «Правий сектор» та його структурних підрозділів ВО « Тризуб »ім. Степана Бандери, Української Національної Асамблеї - Української Народної Самооборони (УНА-УНСО), СНА «Патріот України», «Карпатська Січ» , а також «Братство » Дмитра Корчинського та інших, оскільки вони «несуть загрозу життю і безпеці кримчан».

«Службі безпеки АРК доручено проводити необхідну роботу з виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності винних у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі і закликах до насильства. Міністерству юстиції - не реєструвати кримські республіканські відділення політичних партій та громадських організацій профашистського і неонацистського спрямування», - йдеться у повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.