Венеціанська комісія перевірить “приєднання” Криму до РФ на відповідність до норм міжнародного права

8 Березня 2014, 15:38

До участі у сесії Венеціанської комісії запрошено Міністра юстиції України Павла Петренка, щоби Міністр представив офіційну позицію України щодо цього питання.

Зокрема, Рада Європи просить Венеціанську комісію роз’яснити, чи прийняте Верховною Радою АР Крим рішення організувати референдум про приєднання до Російської Федерації або відновити дію Конституції Республіки Крим 1992 року узгоджується з конституційними принципами.

Окрім того, Венеціанська комісія має надати свої висновки щодо того, чи відповідає нормам і принципам міжнародного права проект закону РФ «Про внесення змін до Федерального конституційного закону «Про порядок прийняття в Російську Федерацію і утворення у її складі нового суб’єкта Російської Федерації».

Передбачається, що Венеціанська комісія розгляне вказані документи та винесе свої висновки на затвердження під час чергової 98-ї пленарної сесії, яка має відбутись 21-22 березня 2014 року.

Постійний комітет ПАРЄ вже заявив про свою повну підтримку територіальної цілісності та національної єдності України. Він рішуче засудив порушення РФ суверенітету та територіальної цілісності країни. Дії російських військових сил на Кримському півострові, а також явна загроза військових дій на решті території України, є прямим порушенням міжнародного права. Асамблея висловила свою повну підтримку законної нової влади в Києві і високо оцінила її стриманість.

Верховна Рада Криму на закритому засіданні 6 березня перенесла з 30 на 16 березня "всекримський" референдум про статус автономії і ухвалила рішення про приєднання до Росії. На референдум виноситься два питання: «Ви за возз’єднання Криму з Росією на правах суб’єкта?» та «Ви за відновлення Конституції Криму 1992 року, де Крим є частиною України, але фактично має повноваження окремої держави?».

В.о. президента Олександр Турчинов у своєму телезверненні заявив, що зупинив рішення Верховної Ради АРК про проведення референдуму, а також повідомив, що Верховна Рада України буде ініціювати розпуск парламенту АРК.

7 березня на офіційному сайті президента оприлюднений відповідний указ про відміну референдуму в Криму.

читати ще