«На жаль, ми не маємо можливості контролювати ситуацію в Криму. Лише за окремими свідченнями можемо констатувати певне пересування техніки, колон військових тощо. За нашими даними, зараз угрупування (російських військових. – Ред.) складає до 15 тис. осіб в Криму. Ще 15 тис., станом на вчорашній вечір, перебувають в Краснодарській області, тобто вони – в повній готовності для виселення в Криму. Наразі їм нема сенсу нарощувати там свої позиції, тому що їх не зустрічають збройним супротивом», – заявив Тимчук.
Водночас, повідомляє експерт, військові підтягуються до східних кордонів України.
«Вони можуть переходити і задіювати будь-які силові засоби. За нашою інформацією, підрозділи частин внутрішніх військ МВС Росії на території, які межують з державним кордоном України, сьогодні вночі були приведені в підвищений бойовий стан. Це може означати, що Росія навіть за умови вторгнення в південно-східні регіони України не бачить сенсу діяти армією, тобто не очікує, що українська армія буде оборонятися. Тобто вони готуються до поліцейської операції без застосування важкої зброї», – зазначив експерт, додавши, що вочевидь російські військові спробують «захопити, взяти під контроль» військові частини в південно-східних регіонах.
Крім того, як зазначив Тимчук, очевидна повна налаштованість росіян контролювати Крим і далі.
«Тобто зробити з нього другу Абхазію. А для того, щоб контролювати Крим, треба контролювати Херсонську область, тому що 80% води, якою живиться Крим, йде з Дніпра. Те саме з електроенергією. Якщо відрубати це, то за пару місяців населення Криму будуть невдоволенні російською окупацією», – зазначив він.
Тимчук також зазначив, що разом з тим не може назвати кількість українських військових наразі у Криму.
«Хоча треба не забувати, що війна – це не просто кількість особового складу і озброєння. Ті, хто порівнює скільки у нас і в них танків, це арифметика, яка дуже мало важлива. Наприклад, під час Другої світової війни радянська армія мала 24 тис. танків, а німці – менше 4 тис. Але це не заважало Гітлеру гнати армію аж до Москви», – зазначив він.
Наразі, за словами експерта, українській владі важливо визначити, який шляхом діяти.
«Я не знаю стратегічні плани українського керівництва… Якщо ми не збираємося вчиняти жодного військового спротиву в Криму проти росіян, то в нас тільки один варіант – евакуйовувати звідти військові частини, військових і їхніх сімей, на яких зараз чиниться серйозний тиск. Росіяни, які ведуть переговори, ставлять ультиматум військовим, знаючи, де живуть їхні сім’ї. В іншому випадку – потрібно організовувати проведення військової операції, тобто з моря, повітря наступати на півострів, а також давати команду, щоб військові в Криму розпочинали військові дії проти російських окупантів. Третього сценарію я не бачу», – підсумував він.
Нагадаємо, 1 березня Рада Федерації підтримала звернення президента РФ Владіміра Путіна та дала згоду на введення російських Збройних Сил РФ на територію Криму.