"У зв‘язку із заявою Міністерства закордонних справ Росії від 27 лютого 2014 року Міністерство закордонних справ України вважає необхідним заявити таке. В Україні надається важливе значення Угоді про врегулювання кризи, підписаній 21 лютого 2014 року чинним на той час Президентом України та лідерами опозиції та засвідченій офіційними представниками Німеччини, Польщі та Франції", – йдеться у заяві.
"У цьому зв‘язку висловлюємо розчарування, що представник Російської Федерації, який також брав участь у переговорах і підготовці зазначеного документа, відмовився засвідчити цю Угоду. Не виключено, що саме цей чинник став в результаті однією з причин відмови з боку колишнього Президента України виконувати домовленості Угоди, спрямовані на стабілізацію внутрішнього життя в державі", – зауважили в МЗС.
"Зокрема, Янукович відмовився підписати спеціальний закон Верховної Ради України щодо відновлення дії Конституції України 2004 року, що відповідно до Угоди мало бути зроблено протягом 48 годин після її підписання. Відтак на Януковичу лежить вся відповідальність за недотримання Угоди", – наголосили в українському зовнішньополітичному відомстві.
У МЗС також зазначили, що через "фактичне самоусунення в особливо відповідальний для держави період від виконання своїх повноважень Янукович був відсторонений від влади конституційною більшістю народних депутатів України, які представляють усі політичні сили у парламенті".
"За звинуваченнями у масових вбивствах проти нього порушено кримінальну справу та оголошено у міжнародний розшук", – додали в МЗС.
"Водночас Верховна Рада України, яка, виражаючи суверенну волю українського народу та піклуючись про відновлення громадянського миру і спокою в Україні, взяла політичну відповідальність за ситуацію в державі, послідовно здійснює кроки, передбачені зазначеною Угодою", – пояснили дипломати.
"Таким чином будь-які спроби звинуватити чинні інститути державної влади України у невиконанні досягнутих домовленостей відповідно до Угоди про врегулювання кризи від 21 лютого 2014 року не відповідають дійсності. Закликаємо російську сторону об‘єктивно оцінювати ситуацію та утримуватися від заяв, які перешкоджають процесу політичної та економічної стабілізації в Україні", – закликало російських дипломатів МЗС.
Як відомо, 27 лютого російський МЗС виступив із заявою, в якій переконував, що угода про врегулювання кризи в Україні "як і раніше не виконується".