Згодом прес-служба Генпрокуратури оприлюднила відповідне повідомлення, поява якого на сайті ГПУ була обов'язковою умовою для набуття чинності "закону про амністію".
"Відповідно до ст.10 закону від 29 січня "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань" повідомляю: згідно з інформаціями МВС, СБУ та місцевих органів влади учасниками масових акцій протесту фактично вчинено сукупність дій, передбачених ст.9 цього закону", – йдеться у повідомленні ГПУ.
"У зв’язку з публікацією цього повідомлення зазначений закон вводиться в дію з 17 лютого 2014 року і передбачає звільнення від кримінальної відповідальності та покарання осіб, які вчинили в період 27 грудня 2013 року до 2 лютого 2014 року злочини, передбачені ст.1 цього закону, закриття відповідних кримінальних проваджень, а також звільнення від адміністративної відповідальності осіб, до яких застосовано адміністративний арешт", – заявили в ГПУ.
Тим часом, лідер лідер ВО «Свобода» Олег Тягнибок теж заявив, що через кілька годин з початком доби 17 січня закон вступає в дію.
"Усі кримінальні провадження, які були відкриті проти учасників протестних акцій, будуть закриті. Опозиція виконала ті кроки, які мала зробити, відповідно, Генпрокуратура має виконати свої. Сьогодні всі люди звільнені від кримінальної відповідальності", – сказав Тягнибок і нагадав, що у вівторок "ми збираємо людей і йдемо під парламент".
"Там буде вирішуватися питання конституційної реформи", – сказав політик.
У свою чергу лідер фракції «Батьківщиина» Арсеній Яценюк відзначив, що на Майдані триватиме мирний протест.
"Перед нами було кілька завдань, одне з яких – не допустити арешту і кримінального провадження проти кількох тисяч осіб. Ще одне завдання- зберегти Майдан. Також ми добилися того, що наша акція залишається – у Будинку профспілок, Українському домі, Жовтневому палаці", – додав Яценюк.
Також Яценюк заявив про створення гуманітарної групи з нагляду за виконанням цього закону.
"Маємо відслідкувати кількість кримінальних справ і упевнитися в тому, що всі, проти кого було порушено справи, звільнені", – уточнив Яценюк.
Як повідомлялось, лідери фракцій ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк та ВО "Свобода" Олег Тягнибок поїхали на зустріч з Генпрокурором Пшонкою з вимогою оприлюднити заяву про декриміналізацію протестувальників. В опозиції заявили, що станом на ранок 16 лютого всі формальні умови "закону про амністію" Майданом виконані. Зокрема, було звільнено будівлю КМДА, відбулося звільнення будівель ОДА в кількох областях, а також частково був відкритий проїзд по вулиці Грушевського в Києві.
Нагадаємо, що 12 лютого прокурор Києва Микола Бескишкий заявив, що обов'язковою умовою амністії заарештованих протестувальників є звільнення будівлі КМДА. Щодо вулиць, які необхідно звільнити від барикад і забезпечити проїзд транспорту, то це: Грушевського, Городецького, Хрещатик, Інститутська, Трьохсвятительська, Володимирський узвіз, Прорізна, Заньковецької та Майдан Незалежності. Бескишкий нагадав, що 17 лютого – кінцевий термін виконання умов, за яких буде звільнено від кримінальної відповідальності учасників акції.