«Рада "Майдану" більшістю голосів (40 з 46 – Ред.) прийняла рішення про те, що основною умовою виконання закону "Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування і покарання осіб під час проведення мирних зібрань" є звільнення всіх активістів з в'язниць" , – заявив член Ради Ігор Жданов за підсумками півторагодинного засідання, пише «Коммерсант-Украина».
За його словами, протестувальники готові покинути вулицю Грушевського і захоплені будівлі в Києві, тільки якщо влада спочатку звільнить затриманих активістів.
"Була дуже гаряча дискусія: частина людей, які зараз сидять у тюрмах, готові там залишатися, щоб справа, за яку вони боролися, продовжувала жити. Ми б хотіли сьогодні дати сигнал владі, яка говорить про консенсус і продовжує тримати у себе заручників: це не готовність до діалогу" , – заявила член ради ВО "Майдан" Вікторія Сюмар.
За її словами, у в'язницях на сьогоднішній день перебувають ще 65 учасників акцій протестів. "Звільнення затриманих під домашній арешт також буде вважатися нашою стороною як перший крок до виконання умов закону (про амністію – Ред.)", – зазначила Сюмар.
Втім, у Міністерстві внутрішніх справ дотримуються іншої точки зору.
"Слід чітко розуміти, що на виконання закону залишається тиждень, і 17 лютого за невиконання умов зазначений закон втрачає силу. І тоді слідчі будуть розслідувати кримінальні провадження у звичайному порядку, а за наявності достатніх підстав – направляти їх до суду з обвинувачувальними актами", – заявив заступник начальника головного слідчого управління МВС Олег Татаров.
За його словами, для звільнення активістів лідери опозиції і протестних акцій повинні звільнити вулицю Грушевського та ряд обласних адміністрацій. Всього, за даними міліції, до кримінальної відповідальності притягуються 266 осіб в рамках 129 кримінальних проваджень.
Як відомо, представники громадської організації "Союз ветеранів Афганістану" і лідери об'єднання "Правий сектор" минулого тижня заявили про проведення власних переговорів з представниками МВС щодо застосування закону про амністію до затриманих активістів.
"По суті, це були не переговори, а умови звільнення заручників: спочатку люди, потім – все інше. Зараз переговорами займаються лідери опозиції, "Правий сектор " участі в цьому процесі не бере", – сказав один з активістів "Правого сектора" , перший заступник голови громадської організації " Тризуб "імені Степана Бандери Андрій Тарасенко.
Нагадаємо, згідно з прийнятим 29 січня законом, амністія учасників акцій протестів настане , якщо активісти Майдану у 15-денний термін звільнять усі зайняті в Києві та інших населених пунктах будівлі та приміщення органів державної влади і місцевого самоврядування , а також столичну вулицю Грушевського.