«Ситуація наразі непроста, щоб прогнозувати, чи зможе «Правий сектор» радикалізувати Майдан і йти у наступ, адже він націлився на публічність й участь у великій парламентській політиці. Останнім часом він себе легітимізував як помірковано-радикальний проект – більш радикальний, як «Свобода», але не настільки радикальний і провокативний, як «Спільна справа» Олександра Данилюка», – зазначив Карасьов.
На його думку, зараз «Правий сектор» навряд чи очолить наступ на силовиків.
«Тут ситуація більш невизначена, розмита, тому що ніхто не буде сьогодні брати на себе ініціативу радикальників кроків. Адже той, хто не витримає, піде на силову атаку, той програє», – підкреслює Карасьов.
За його словами, виграють ті, хто «буде демонструвати публічно налаштованість на мирні переговори, на політичні методи виходу з кризи».
«Це розуміють і керівники Майдану, командири, і політичні лідери. Тому навряд чи вони зараз поведуть на штурм майданівців. «Правий сектор» може зараз імітувати радикалізм, але не вдаючись до того, що сьогодні в Україні називають екстремізмом», – зазначає політолог.
Водночас він не виключає, що в Україні чи поза її межами є сили, які грають на радикалізацію певної частини Майдану.
«Проте як показує практика, такі спецсценарії не досягли свого успіху. Провокаторів відразу фіксували на Майдані, намагались уникнути провокацій, і це зривало будь-які плани, перетворюючи це не на тріумф розробників спецоперацій, а на їхню чергову поразку», – наголошує експерт.
Карасьов прогнозує, що довготривала пауза, відносне затишшя на Майдані протримається ще тиждень, до часу, коли вступить у дію закон про амністію.
«А потім ситуація почне розвиватися. Сьогодні всі затягують час, аби вирішити проблеми, зокрема й стосовно формування Кабміну», – вважає експерт.