Останньою відмовкою, щоб не зустрічатися з європарламентарями стала "вчасна" хвороба президента. Нагадаємо, 30 січня прес-служба Януковича повідомила, що він перебуває на лікарняному у зв’язку з гострим респіраторним захворюванням, що супроводжується високою температурою. Проте хвороба не завадила гаранту приїхати просто з лікарні на засідання фракції ПР. Хворів Янукович не довго. Уже 3 лютого вийшов на роботу. Тим часом, голова Комітету у закордонних справах Європарламенту Ельмар Брок заявив, що хвороба президента була пов’язана із небажанням зустрічатися з групою євродепутатів, які відвідували Київ. "Мала бути зустріч і з президентом Януковичем, але він захворів. Щойно ми покинули Київ, президент Янукович раптом видужав", – – сказав Брок.
Також у січні цього року президент вирішив, що немає чого йому летіти на Всесвітній економічний форум у Давос, пославши туди екс-прем’єра Миколу Азарова та міністра МЗС Леоніда Кожару. Причиною такого кроку стала необхідність працювати над бюджетами областей.
"У зв'язку з затримкою прийняття держбюджету на 2014 рік у січні цього року є необхідність невідкладної роботи глави держави над бюджетами областей з керівництвом регіонів. Зокрема, йдеться про розробку програм регіонального розвитку для кожного з регіонів, забезпечення підвищення соціальних стандартів, вирішення проблем регіонів та інших невідкладних державних справ, які Віктор Янукович планує реалізувати протягом 2014 року", – повідомили в прес-службі.
Тим часом, у січні 2013 року Янукович брав участь у заходах Всесвітнього економічного форуму в Давосі, однак проігнорував Український ланч, організатором якого виступили Фонд Віктора Пінчука і група EastOne. Тоді він пояснив, що завжди брав участь в таких ланчах, але цього року не має такої можливості, оскільки йому «потрібно бути у Києві». Нагадаємо, що того року ланч присвячений «улюбленій» темі Януковича – "Україна: Схід чи Захід – неправильна дилема".
24 грудня 2013 року прем’єр-міністр Микола Азаров замість Януковича взяв участь у засіданні Вищої євразійської ради в Москві, хоча напередодні йшлося про те, що туди має поїхати Янукович.
Разом з тим, деякі ЗМІ поширювали інформацію про погіршення здоров'я президента. Журналісти зробили такий висновок з того, що ввечері 20 грудня до лікарні «Феофанія», в якій лікуються високопоставлені чиновники, під'їхав кортеж державної охорони. Як зауважували ЗМІ, право на використання кортежу має лише президент, прем'єр та спікер парламенту. Утім, прес-служба президента повідомила про кілька заходів за участю Віктора Януковича 23-24 грудня. Пізніше, відповідаючи на інформаційний запит Тиждень.ua, у прес-службі запевнили, що здоров’я президента дозволяє йому "у повному обсязі виконувати обов’язки глави держави". А поїздку Азарова до Москви пояснили тим, що "Україна бере участь у засіданнях Вищої Євразійської економічної ради як спостерігач" і не є членом Митного союзу та «не декларувала наміри до нього приєднатися».
На початку грудня 2013 року Янукович відмінив візит на Мальту. У прес-службі президента пояснили цей крок "необхідністю зосередити увагу на внутрішньополітичних питаннях". Візит був запланований на 9-10 грудня. Причому лідер опозиції Мальти Симон Бусуттіл у своєму Twitter заявив, що не піде на концерт і офіційну вечерю, яка стане частиною програми держвізиту Януковича. Натомість Бусуттіл обіцяв прийти на офіційні заходи за участю президента, щоб висловити стурбованість опозиції про поточні події в Україні. Тим часом, Янукович перебував із візитом в Китаї, а потім проміняв Мальту на візит до Сочі й зустріч із президентом Російської Федерації Владіміром Путіним.
28-29 листопада 2013 року стали чи не найбільш важкими для Януковича. Спочатку він останнім приїхав на неформальну вечерю, яка відкривала дводенний саміт «Східного партнерства» у Вільнюсі.
Зрештою, на пленарному засіданні саміту фактично підтвердив, що приїхав не підписувати угоду, а поторгуватися з ЄС. Мовляв, він буде готовий поставити підпис тоді, коли умови підписання влаштовуватимуть обидві сторони. Потім, коли таки не підписав угоду про асоціацію з ЄС, ганебно втік від журналістів, щоб не надавати будь-яких коментарів. Це, як відомо, для президента, досить типова ситуація.
Раніше, у вересні 2012 року Янукович теж знехтував журналістами за кордоном. Причому, зробив це не де-небудь, а в Нью-Йорку, де відбувалося пленарне засідання 67-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Заздалегідь заплановану й своєчасно оголошену прес-конференцію з Віктором Януковичем несподівано скасували, посилаючись на неузгодженість розкладу. В Адміністрації президента заявили, що програмою робочого візиту Януковича до США був передбачений підхід до представників українських засобів масової інформації у вівторок, 25 вересня. Мовляв, був вам підхід, обійдетеся без прес-конференції. Тим часом, прес-офіс секретаріату ООН підтвердив, що підхід до преси президента Януковича, запланований на 26 вересня, було скасовано «в останню хвилину з невідомих причин».
Повертаючись до саміту у Вільнюсі, зазначимо, що відразу після нього Янукович передумав брати участь разом із президентом Польщі у відкритті нового прикордонного пункту «Будомєж-Грушів» на українсько-польському кордоні. Відкриття мало відбутися 2 грудня, однак, як заявив на прес-конференції президент Польщі Броніслав Коморовський, «відкриття пункту пропуску відбудеться на рівні віце-прем'єрів», додавши, що такою була ініціатива української сторони. Коморовський також зауважив, що «до певної міри розчарований» тим, що не зустрінеться з Януковичем.
У травні 2012 року Янукович вирішив відкласти саміт «Україна-ЄС» у Ялті. Тут відмовка була "залізна": «У зв'язку з неможливістю ряду глав європейських держав взяти участь в саміті в Ялті, Україна вважає за доцільне перенести його і провести в більш пізні терміни». Справа в тому, що президенти Чорногорії, Румунії, Адбанії, Хорватії, Чехії, Болгарії, Латвії, Естонії, Італії, Австрії та Словенії відмовилися прибути на саміт, офіційно пославшись на різні причини. При цьому більшість президентів висловлювали стурбованість справою Тимошенко.
Після того, як 11 жовтня 2011 року суд виніс рішення у справі екс-прем’єрки Юлії Тимошенко, засудивши її до семи років ув’язнення, Янукович не наважився їхати до Брюсселю. Його поїздка була запланована на 20 жовтня. Спочатку 14 жовня з’явилася інформація, що замість президента можливо поїде тодішній перший віце-прем’єр Клюєв. Потім, коли цього ж дня Януковичу надіслали особисте запрошення, відступати вже було нікуди. Тоді європейські дипломати заявили, що враховуючи настрої в Брюсселі та реакцію Європи на справу Тимошенко, «українська сторона спробує зробити так, щоб ініціатива перенести візит виходила з Банкової, а не від Євросоюзу». Так воно і сталося – 18 жовтня офіційний представник європейської комісії Піа Хансен заявив, що прийнято рішення перенести візит президента Януковича на зручніший момент. Причому, в МЗС України заявили, що їм невідомо, з чиєї ініціативи було перенесено візит. У Брюселі Янукович мав зустрітися із главою Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу. Сторони хотіли оголосити про завершення перемовин щодо Угоди про асоціацію. За неофіційною інформацією, напередодні Єврокомісія передала Януковичу повідомлення про те, що не буде проводити переговори з ним до тих пір, поки він не продемонструє рішучої реакції у справі Тимошенко.
15 листопада 2011 року Янукович довго не наважувався відбути з робочим візитом до Польщі, де в нього була запланована зустріч із президентом цієї країни Броніславом Коморовським та федеральним президентом ФРН Крістіаном Вульфом. Янукович мав вирушити рано вранці, однак нібито через туман у вроцлавському аеропорті виліт був затриманий аж на сім годин. Разом з тим у аеропорту міста Вроцлав повідомили, що незважаючи на туман були прийняті усі рейси. Тоді в прес-службі президента впродовж одного дня встигли запропонувати аж дві версії затримки вильоту Януковича. Спочатку сказали, що через туман візит відкладений до настання сприятливіших умов. Пізніше пояснили, що президентський борт міг приземлитися, але «не було упевненості в можливості злетіти».
Тим часом, рішення українського президента викликало здивування у його європейських колег. «Ми зустрінемося з Януковичем, коли туман спаде, і я думаю, що з України він також спаде», – зіронізував Крістіан Шульц, літак якого успішно приземлився у Вроцлаві вранці того дня.
Наостанок зазначимо, що Янукович завжди охоче й часто їздить у Росію. Зокрема, у географії офіційних візитів Януковича у 2013 році переважала Росія – 6 із 24 поїздок за кордон. У 2012 році – 4 з 17, а в 2011 – 9 із 23 закордонних візитів.