"Ми добиватимемося, щоб ці дії та декларації не лише з боку пана Тягнибока, але й інших шанованих в опозиційних колах політиків в Україні, отримали відповідну правову та політичну оцінку", – сказав Долгов.
Ввін зазначив, що, західні колеги не засуджують або не проявляють серйозного стримуючого впливу на українську опозицію.
Долгов також додав, що за останні дні риторика з боку Заходу змінилася, й почали лунати заклики до стриманості всіх сторін.
Водночас, він наголосив, що будь-яке втручання Заходу у ситуацію в Україні неприпустиме.
"Має бути припинене будь-яке втручання. Коли представники низки західних держав – ЄС, США, як представники законодавчої влади, так і виконавчої влади, виступали на Майдані, виступали в своїх столицях і відверто закликали український народ до боротьби скажімо за «європейський виклик», тобто фактично закликали до подальшого протистояння, до його посилення, це звичайно не можна розцінювати інакше як відверте втручання у внутрішні справи, і це мало в'яжеться з тими демократичними гаслами, які ми чули від тих самих державних діячів, від тих самих західних політиків", – сказав Долгов.
Також Долгов заявив, що треба "давати принципову оцінку" тому, що відбувається в Україні.
Він висловив сподівання, що українська опозиція відмовиться від погроз і ультиматумів та активізує діалог з владою для виходу з політичної кризи конституційних шляхом.
"Важко прагнути в цивілізований світ, діючи нецивілізованими методами, порушуючи не лише права людини, але й принципи верховенства закону. Не можна боротися за права людини за допомогою «коктейлів Молотова», не можна захоплювати адміністративні будівлі, чинити тиск на органи влади", – наголосив Долгов.
Він зазначив, що в будь-якій країні влада жорстко б відповіла на такі дії.
Як повідомлялось, 3 лютого МЗС Росії оприлюднило офіційну заяву, в якій висловило стурбованість «прагненням опозиційних сил України ще більш загострити ситуацію в країні».
«Розраховуємо , що опозиція на Україні відмовиться від погроз і ультиматумів і активізує діалог з владою з метою виходу країни з глибокої кризи в конституційному полі», – наголосили в МЗС Росії.
Нагадаємо, 29 Рада федерації Російської Федерації (Сенат РФ) звинуватила українську опозицію в організації масових заворушень в країні
21 січня, Держдума Росії прийняла заяву «Про загострення ситуації в Україні». У заяві наголошується, що протести в Україні набувають все більш масштабний і агресивний характер», «по суті, мають місце спроби повалення легітимних інститутів влади в країні силовим шляхом».
Читайте також: У Росії та Білорусі за підтримку Майдану затримують, штрафують та арештовують