Шлях до Криму. Як європейські політики потрапляють на окупований півострів

Світ
24 Квітня 2018, 15:30

Окупаційна влада Криму  минулих вихідних (з 19-го до 21 квітня) вже вчетверте проводила «Міжнародний економічний форум» у Ялті. Цього року анонсували рекордну кількість учасників. Не відомо, чи був справді рекорд, але в обхід українського законодавства на окупований півострів таки потрапили зо два десятки ультраправих та лівих європейських політиків та деякі екс-чиновники. Багато хто з них, на жаль, не вперше порушив українське законодавство.

 

Як повідомляла німецька Saechsische Zeitung, напередодні форуму, п’ять депутатів Бундестагу від ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” збиралися відвідати окупований півострів: Маркус Фронмаєр, Роббі Шлюнд, Ульріх Еме, Штефан Койтер та німець російського походження Вальдемар Гердт.

 

Маркус Фронмаєр навіть відкривав форум та виступав під час однієї із панелей. Він один із тих, хто порушує українське законодавство щодо відвідування окупованої території вже не вперше. Депутат Бундестагу відвідує окупований півострів з 2016-го року. Фронмаєр, член комітету економічного співробітництва та розвитку німецького парламенту в інтерв’ю пропагандистському RT Deutsch на полях форуму розповідав, що привіз із собою групу підприємців, які нібито зацікавлені інвестувати у кримський туризм. Чи було це так, сказати важко. Однак, європейські санкції офіційно “забороняють підприємцям із ЄС вкладати інвестиції у Крим чи Севастополь”.

 

Читайте також: Мінінфрастуктури ініціює заборону входження кораблів РФ у внутрішні води України

 

Фронмаєр вже не вперше “на службі” у Кремля. У 2014-му він відвідував окупований Донецьк і спілкувався там із терористами, потім неодноразово бував в Криму, у пресі також є повідомлення про його подорожі до Південної Осетії. Цікаво, що два роки тому німецька преса багато писала про його зв’язки із правоекстремістськими організаціями, як наприклад, German Defense League. Інший депутат із радикального крила АдН, що також їздив на форум у Ялту, Ульріх Еме був у Криму місяць тому. Зокрема, у березні він перебував на окупованому півострові як неофіційний спостерігач на виборах президента РФ. Тоді посол України в Німеччині Андрій Мельник звертався до німецького керівництва “заборонити такі незаконні поїздки”.

 

Депутат бундестагу від АдН російського походження Вальдемар Гердт в коментарі російському опозиційному RTVI розповідав напередодні форуму, що їде в Крим зустрічатися із місцевими німцями і на їх запрошення. Однак у той же час, у Криму мав відбуватися вже згаданий форум. Про що і уточнив у нього журналіст у коментарі. Гердт заявив, що й без того би поїхав. Якщо вірити офіційному твіттеру Економічного форуму, депутати Бундестагу таки зустрічалися із “кримськими німцями”. На  фото, опублікованих після форуму, видно Фронмаєра та Штефана Койтера. У той же час Гердт брав участь в одній із панелей, де закликав скасувати європейські санкції.

 

Читайте також: Німеччина виключила повернення Росії до "Великої сімки"

 

В принципі для легітимізації риторики про скасування санкцій та визнання “російської приналежності” Криму  Форум та інші “приватні екскурсії” маргінальних європейських політиків і проводять в Криму. Крім того, їх ще й намагаються видавати за почесних гостей, додають титулів та приписують додаткові регалії. Так маргінальний сербський політик, глава правої партії “Двері”, яка в сербському парламенті після останніх виборів має лише 7 місць, Бошко Обрадовіч раптом став євродепутатом…. “Євродепутатом” від Сербії, яка поки лише в процесі вступу до ЄС. Хоча все ж таки на заході були присутні і справжні євродепутати, як от чех, депутат від Комуністичної партії Богемії і Моравії Яромір Коглічек. Останній теж не вперше порушує українське законодавство і незаконно відвідує окупований півострів. Посольство України в Чехії вже висловило офіційний протест через візит на кримський форум Коглічка та сенатора Сенату Чехії Ярослави Доубрави. Серед колишніх політиків країн ЦСЄ цьогоріч на форумі засвітився і екс-міністр юстиції Словаччини та прем’єр-міністр країни у 1991-92 роках, коли вона ще була у складі Чехословаччини, Ян Чарноґурський. Він закликав підтримати результати псевдореферендуму у Криму у 2014 році.

 

У випадку з німецькими депутатами, уряд країни та представники інших партій Бундестагу засуджують рішення поїхати на окупований півострів своїх співвітчизників, однак радикально вплинути на це не можуть. Хоча вочевидь критика з боку інших політиків, або ж посилення російської агресії (якщо брати до уваги отруєння російського екс-агента Сєрґєя Скріпаля на території Великої Британії) мали вплив на представників іншої німецької партії, що нині присутня у Бундестазі – Лівих. Зокрема, ще напередодні форуму, один із депутатів від лівих Александр Ной, заявляв, що попри запрошення не поїде. Таке рішення прийняли й інші представники групи у парламенті, якщо вірити їхній речниці.

 

Читайте також: Уряд Німеччини і Siemens мають намір запобігти запуску поставлених до Криму турбін – Клімкін

 

Роман Кремля із європейськими ультраправими на форумі не обмежився лише німецькими депутатами від АдН. Разом із Фронмайєром форум відкривав представник Австрійської Партії Свободи, віце-мер Лінца, Детлеф Віммер. Австрійська Партія Свободи нині належить до керівної коаліції в Австрії, може, тому на сторінках у соцмережах Віммер не ділився враженнями про участь у форумі на окупованій території, на відміну від інших учасників цього “заходу”. Серед інших правих європолітиків був також генсек французького Національного Фронту, європарламентар Ніколя Бе та представник Партії незалежності Сполученого королівства, також європарламентар Біл Етерідж.