НОВИНИ

Уряд Німеччини і Siemens мають намір запобігти запуску поставлених до Криму турбін - Клімкін

За словами глави МЗС, концерн та уряд ФРН запевнили, що діятимуть судовим і політичним шляхом, щоб запобігти запуску турбін.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що німецький концерн Siemens AG та уряд Німеччини запевнили Україну про наміри судовим і політичним шляхом запобігти запуску незаконно поставлених в окупований Крим чотирьох турбін виробництва концерну.

 

Зазначається, що дана заява прозвучала  під час години запитань до уряду у ВВ в п'ятницю, 6, квітня.

 

"Ми неодноразово зверталися і до німецького уряду, до Європейського Союзу й безпосередньо до Siemens. Я зустрічався, зокрема, з керівництвом Siemens, і ми скоординовано намагалися перебити це шляхом подачі відповідних судових позовів. Siemens продовжує ці судові позови, щоб турбіни, які обмінним шляхом були завезені на територію окупованого Криму, там не працювали", - зауважив він.

 

"І я отримав від керівництва Siemens - і такий самий меседж ми отримали від німецького керівництва - що вони діятимуть і політичним, і судовим шляхом, щоб цьому запобігти", - додав очільник українського дипвідомтсва.

 

Нагадаємо, 16 лютого у Мюнхені міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час зустрічі з главою німецького концерну Siemens Джо Кезером обговорив результати внутрішнього розслідування щодо поставки турбін виробництва концерну до окупованого Криму в обхід санкцій та способи запобігання цьому.

 

16 лютого розпочинається Мюнхенська конференція з безпеки, на якій планується обговорення ключових викликів у сфері безпеки, у тому числі ситуацію в Україні.

 

25 грудня Арбітражний суд Москви не знайшов доказів того, що німецький концерн Siemens був ошуканий під час укладання контракту з російськими ВАТ і ТОВ "Технопромекспорт".

 

Додамо, 24 вересня після постачання всупереч санкціям і без згоди виробника турбін Siemens заявив, що планує «обачно» вживати заходів щодо співпраці з російськими клієнтами.

 

Раніше голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв заявив, що компанія Siemens під тиском Росії відмовилася від продовження поставок обладнання для модернізації української газотранспортної системи.

 

Як повідомлялося, заступник міністра енергетики Російської Федерації Андрєй Чєрєзов потрапив під санкції ЄС через скандал навколо поставок турбін Siemens в анексований Крим.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.