Держдеп США: останні події у Раді змушують сумніватись у відданості України демократичним нормам

16 Січня 2014, 23:44

«США висловлюють глибоке занепокоєння тим, що Рада проштовхнула кілька суперечливих законів, не дотримавшись передбачених процедур. Деякі з цих законів обмежать право на мирні протести та свободу слова, натиснуть на незалежні медіа та стануть на заваді роботі НДО», – йдеться у заяві.

У Держдепі вважають, «якщо Україна дійсно прагне Європейського майбутнього, вона має захистити та посприяти універсальним демократичним принципам та цінностям, які лежать в основі Європи – цілісної, вільної та мирної – та не дозволити систематичної відмови від цих цінностей».

«Ми закликаємо уряд України гарантувати, що законодавство країни відповідає озвученій Україною відданості демократичним забов'язанням України перед ОБСЄ та бажанню її народу вільно користуватись свободою слова, зборів та об'єднань», – йдеться у докумпенті.

У Державному департаменті США наголошують: «І процес і суть сьогоднішніх дій Ради примушують сумніватись у відданості України демократичним нормам. Справжня демократія не може функціонувати без діалогу, компромісів, права на мирну незгоду та закони, які підтримуються народом».

Як повідомлялось, комісар Ради Європи з прав людини Нілс Муйжніекс закликав Віктора Януковича ветувати поправки, які обмежують права людини.

Раніше представник з питань свободи засобів інформації ОБСЄ Дуня Міятович висловила занепокоєння з приводу ухвалених сьогодні в Україні законодавчих змін, серед яких повернення кримінальної відповідальності за наклеп і закликала владу України припинити намагання обмежити свободу слова і свободу засобів інформації у країні.

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що голосування на підтримку низки законів, яке відбулося в українському парламенті в четвер, працює проти незалежності України.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав сьогоднішні події у Верховній Раді України зловісними.

А посол ЄС Ян Томбінський висловив стурбованість тим, що в четвер Верховна Рада прийняла низку законів без дотримання належних процедур.

Свою стурбованість з цього приводу також висловив і посол США.

Нагадаємо,16 січня регіонали з комуністами прийняли закони, що обмежують права мітингувальниківта дозволяють здійснювати заочне кримінальне провадження. Крім того, більшість прийняла скандальнийзаконопроект про наклеп та законопроект про так званих "іноземних агентів".

Незважаючи на заяви опозиційних фракцій, в яких вона вимагає не підписувати та скасувати рішення Верховної Ради, ухвалені 16 січня, як такі, що прийняті з грубим порушенням вимог Конституції та Регламенту Верховної Ради, спікер Рибак передав на підпис президенту Януковичу.

За інформацією джерел ZN.UA Віктор Янукович вже підписав ці п'ять законів.