«Політики, які вели людей під суд, не могли не розуміти, що там буде «Беркут». В будь-якій країні світу, навіть найбільш демократичній, спротив правоохоронцям закінчується однаково. Цього можуть не розуміти прості люди, але це добре розуміють політики, і вони не повинні використовувати людей, як таран для досягнення своїх амбіцій. Мені дуже шкода тих людей, які постраждали в результаті того, що були використані опозиційними політиками. Людей повели на свідому провокацію, й це очевидні речі!», − сказала Герман.
Вона зауважила, що формат круглих столів за участі політиків вже вичерпав себе.
«Потрібно, аби роль рятівника ситуації брав на себе парламент. Потрібно, щоб у парламенті невелика кількість людей, скажімо, троє від опозиції і стільки ж від влади – сіли в кабінеті і доти звідти не виходили, поки б не знайшли компромісів. Мова ультиматумів тут вживатись не може, бо це війна, а в українській війні не буде переможців. Інакше ця інфекція провокацій, яка так щедро плодиться у Києві, може призвести до непередбачуваних наслідків», − наголосила Герман.
Як повідомлялось, 10 січня біля Києво-Святошинського суду «Беркут» жорстоко побив протестувальників, які мітингували проти вироку суду так званим «васильківським терористам». Унаслідок бійки 6 людей потрапило в лікарню. Постраждали журналісти й народні депутати.
Опівночі сталася нова сутичка між протестувальниками й «Беркутом», під час якої постраждав екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Після побиття «Беркутом» його госпіталізували.
У МВС запевняють, що під Києво-Святошинським судом активісти спровокували конфлікт із міліцією
До цього, Києво-Святошинський суд засудив так званих "васильківських терористів" Володимира Шпару, Ігоря Мосійчука та Сергія Бевза до 6 років ув’язнення. Вирок оголосив суддя Юрій Бурбела.