НОВИНИ

"Васильківських терористів" засудили до 6 років

Києво-Святошинський суд засудив так званих "васильківських терористів" Володимира Шпару, Ігоря Мосійчука та Сергія Бевза до 6 років ув’язнення. Вирок зачитав суддя Юрій Бурбела у п'ятницю, 10 січня.

Їх визнано винними за заклики до повалення конституційного ладу, підготовку теракту та незаконне поводження зі зброєю та вибуховими речовинами.

Мосійчука, Шпару та Бевза засуджено, в результаті, до 6 років позбавлення волі, вирок вступає в силу з дня його затримання. Відтак, вони мають відбути ще по 4 роки у в'язниці.

"Ваша нечесть, що ж ти робиш, падло!", - закричали судді із зали суду. "Мосійчук – діабетик", "У них же в усіх малолітні діти!", - обурювалися люди.

Суддя почав викрикувати погрози за порушення порядку у залі, але присутні заглушили його криками "Ганьба".

Працівники міліції, як повідомив журналіст, підсудних "у жорсткій формі" вивели із зали суду.

Почалася колотнеча. Працівники міліції почали бити присутніх, але все швидко стихло. Потім сутички продовжилися поза залою суду.

Нагадаємо, справа щодо членів організації "Патріот України" Ігоря Мосійчука, Володимира Шпари та Сергія Бевза, яких звинувачують у підготовці вибуху "в Києві або Київській області", тягнеться з 2011 року. 

Зокрема, 22 серпня працівники СБУ у Василькові Київської області затримали п’ятьох активістів організації «Патріот України». Їх звинувачували в підготовці теракту, який, на думку обвинувачення, мав полягати у підриві пам'ятника Леніну у м. Борисполі, що на той час вже був демонтований.

Згодом затриманих відпустили. А пізніше затримали вже трьох членів організації - депутатів Васильківської міськради Сергія Бевза та Ігоря Мосійчука, а також Володимира Шпару. В кінцевому результаті їх звинувачували у підготовці до теракту, публічних закликах до повалення конституційного ладу насильницьким шляхом, незаконному поводженні зі зброєю та вибуховими речовинами.

Судовий процес у цій справі розпочався у січні 2012 року. Свідки у справі неодноразово заявляли про тиск зі сторони СБУ. А самі підозрювані стверджують про фальсикацію доказів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.