Закон звільняє від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту і масових заходів, щодо їхніх дій і рішень в період з 21 листопада до дня набрання законом чинності.
Закон також визначає, що всі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті у зв’язку з подіями в період з 21 листопада і до дня набрання чинності закону, підлягають закриттю.
Закон про амністію учасників Євромайдану ухвалений Верховною Радою 19 грудня, президент Віктор Янукович підписав його 23 грудня.
Як повідомлялось, 25 грудня закон опублікований в газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр».
Нагадаємо, голова Апеляційного суду Криму Валерій Чорнобук вважає, що у законі про амністію учасників Майданунемає чітких та об’єктивних підстав, а відтак і можливостей для належного його застосування на практиці.
Заступник голови Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Павло Гвоздик вважає, що так званий закон про амністію активістів Майдану не може бути застосований на практиці ні правоохоронними органами, ні судом через відсутність в законодавстві механізмів його реалізації.
Після таких заяв, Комітет Верховної Ради з питань правового забезпечення правоохоронної діяльності направив відповідним органам і судам роз'яснення щодо застосування цього закону.