Аналітики: Росія готує на весну масову дискредитацію європейських друзів України

25 Грудня 2013, 11:19

На їхню думку, успіх зі збирання Росією колись втрачених радянських земель стане однією з ключових тез Владіміра Путіна у черговій президентській кампанії 2018 року. Для цього йому потрібно не лише формально відновити вплив на пострадянський простір, але й правильно цей акт оформити, при цьому надовго відбивши у Європи бажання нав’язувати країнам пострадянського табору євроінтеграційні проекти. Щоб Путін зміг 2018 року покласти в скриню власних політичних трофеїв відроджений і модернізований Радянський Союз, російським дипломатам доведеться ще зробити чимало зусиль.

За оцінками аналітиків, близьких до брюссельських офісів найбільш активних щодо України членів Європарламенту, перед російською дипломатією та спеціальними службами поставлено оперативне завдання: зібрати на усіх європейських політиків, які найактивніше просували Україну до Європейського Союзу, тематичні персональні досьє.

Зібрана інформація використовуватиметься для реалізації комплексної спеціальної операції з дискредитації тих європейських політиків, які протягом останніх років активно допомагали Україні працювати на підписанням Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

«У Москві вважають за необхідне «покарати» тих, хто активно тягне країни «Східного Партнерства» в ЄС. Згідно з планами російської сторони, покарання має відбутися в публічний дискредитаційний спосіб. Це потрібно для максимального зниження рейтингу членів законодавчого органу Євросоюзу, оскільки, по задуму авторів спецоперації, скандали знизять шанси для цих людей бути переобраними до Європарламенту в 2014 році», – пояснюють аналітики.

Брюссельські джерела групи Geostrategy вказують на те, що до списку тих, на кого росіяни збирають інформацію та відпрацьовують як «об’єкти для дискредитації», внесено таких членів Європарламенту:

1. Лена Коларска-Бобінська, Польща, член групи від Європейської народної партії;

2. Йоханнес Корнеліс ван БААЛЕН, Нідерланди, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»;

3. Павел Коваль, Польща, Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС – Україна»;

4. Адріан Северін, Румунія, незалежний;

5. Ребекка Хармс, Німеччина, Партія Зелених;

6. Елмар Брок, Німеччина, Європейська народна партія;

7. Вернер Шульц, Німеччина, член Комітету у закордонних справах Європейського Парламенту від Партії Зелених;

8. Яцек Саріуш-Вольський, Польща;

9. Марек Сівець, Польща;

10. Сіірі Овіір, Естонія, член делегації Європарламенту у зв'язках з Україною;

11. Яцек Протасевич, Польща;

12. Чарльз Теннок, Велика Британія;

13. Крістіна Оюланд, Естонія;

Аналітики не виключають, що російською стороною відпрацьовуються також й інші члени Європарламенту. Очікується, що активна фаза спеціальної операції розпочнеться на початку весни 2014 року.

Як повідомлялось. 24 грудня Віктор Янукович вкотре наголосив, що необхідність захисту національних інтересів та вирішення проблемних економічних питань стали причиною відтермінування підписання Угоди про асоціацію з ЄС.