За його словами, в п’ятницю цей закон, підписаний спікером Верховної Ради Володимиром Рибаком, ліг на стіл президента. Проте виходячи з дій місцевих прокуратур, які опозиція відслідковує по всій Україні, очевидним є те, що правоохоронні органи й органи прокуратури досі продовжують тиск на громадських активістів.
«Місцеві прокуратури зараз відправляють до відповідних місцевих рад, які приймали рішення щодо підтримки євроінтеграційного курсу України, запити щодо тих людей, які голосували за ці рішення, і викликають відповідних депутатів місцевих рад на допити», – наголосив Павло Петренко.
Опозиція звертається до президента з вимогою терміново підписати закон про недопущення переслідування та покарання учасників мирних акцій.
«Ми розуміємо, що в президента в розпорядженні є певні терміни, визначені Конституцією, але перебування людей за гратами і фактично їх катування не вартує того, щоб одна людина ухилялася від підписання відповідного закону, який був прийнятий конституційною більшістю в парламенті», – наголосив Петренко.
Нагадаємо, 19 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект закону «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб, з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань». За документ проголосували 339 народних депутатів.
Законопроектом передбачається звільнити від відповідальності осіб, які були учасниками акцій протесту та масових заходів щодо їхніх дій і рішень у період з 21 листопада 2013 року і до дня набрання чинності закону.
Усі кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень, відкриті з приводу цих подій, підлягають закриттю. Також щодо учасників мирних протестів не можуть бути відкриті нові кримінальні провадження та провадження щодо вчинення адміністративних правопорушень.