«Документ підготовлено з таким дисбалансом, при якому він перестає виконувати свою функцію – забезпечувати рівновагу в країні», – підкреслив Пинзеник.
За його оцінками, 100 млрд грн, або кожна четверта гривня передбачених законом видатків загального фонду, не має джерел доходів. Серед складових вказаного 100 мільярдного дисбалансу економіст назвав зазначений у статті першій розмір дефіциту майже в 60 млрд, завищені на 20 млрд доходи та 20 млрд, які йдуть поза рахунком видатків на закриття дірок «Нафтогазу України» і поповнення статутного фонду Українського банку реконструкції та розвитку прямо цим структурам.
Крім того, Пинзеник нагадав про існування 50 млрд грн державних гарантій за кредитами, значна частина яких ляже додатковим тягарем на бюджет.
Пинзеник зазначив, що за таких масштабів дисбалансів фінансуватися будуть не всі статті, а велика частина отримувачів коштів матиме лише освячене законом «право мати право». «Це явище, коли казначейство не платить за зобов’язаннями бюджету, вже добре знайоме нам», – відзначив Пинзеник.
Він переконаний, що виправити дисбаланси у підготовленому проекті бюджету неможливо.
«Країні потрібен новий бюджет, що базуватиметься на корекції податкової політики, усуненні різного роду схем та офшорів та політики видатків.
«Годувати» далі країну боргами та наростаючими ризиками дисбалансів уряд не має права», – наголосив Пинзеник.
Як повідомлялось, Рада вирішила приймати бюджет-2014 16 січня.
Раніше опозиція заявила, що проект державного бюджету на 2014 рік посилює тиск на малих підприємців, збільшує фінансування силових відомств та в порушення законодавства урізає низку соціальних виплат.
Нагадаємо, уряд пропонує Раді затвердити бюджет-2014 з дефіцитом майже 60 млрд грн.
Прем’єр Азаров вважає, що домовленості Віктора Януковича та Владіміра Путіна дозволили уряду розробити реалістичний і збалансований проект державного бюджету на 2014 рік.
А у ПР не приховують, що російські гроші підуть на виборчу кампанію-2015.
Читайте також: Регіоналів обурив проект бюджету-2014: одні відчули втрати, інші – не знайшли радості