18 грудня стало відомо, що ЦВК прийняла останні два протоколи про підсумки голосування окружних виборчих комісій одномандатних виборчих округів.
Зокрема, останніми ЦВК прийняла протоколи з округів № 94 (Київська область) та № 197 (Черкаська область).
«Таким чином, Центральна виборча комісія прийняла протоколи про підсумки голосування окружних виборчих комісій одномандатних виборчих округів № 94, 132, 194, 197, 223», – йдеться у повідомленні.
Водночас, ЦВК, після відповідного опрацювання протоколу про підсумки голосування ОВК одномандатного виборчого округу № 223 (Шевченківський район Києва), прийнятого о 22:15 16 грудня, доручила окружній виборчій комісії підготувати та надати протокол про підсумки голосування з поміткою «Уточнений».
Між тим, стало відомо що міліція отримала більше 100 повідомлень про порушення під час довиборів у Раду. За двома фактами, які містилися у цих повідомленнях, відкрито кримінальні провадження.
18 грудня народні депутати від опозиції заблокували трибуну Верховної Ради. На президії опозиціонери повісили Державний Прапор України.
Спікер парламенту Володимир Рибак відкрив і майже одразу ж закрив ранкове засідання парламенту. Повідомляється, що голова Ради пройшов до президії попри блокування, запросив лідерів фракцій до себе у кабінет на консультації і закрив засідання.
У середу стало відомо, що коефіцієнт «k», який визначає у формулі ціни газу знижку до 268,5 доларів за тисячу кубометрів, буде «плаваючим» і визначатиметься щоквартально шляхом підписання додаткових угод між НАК «Нафтогаз України» і Газпромом. Про це йдеться у доповненні до контракту про закупівлю газу від 2009 року, підписаному в Москві 17 грудня.
Коефіцієнт «k» був внесений у формулу при підписанні контрактів 19 січня 2009 року.
У 2009 році він становив 0,8, що давало можливість знизити ціну газу на 20%. З 2010 року і до сьогодні «k» дорівнює 1.
Згідно з доповненням до контракту від 17 грудня 2013 р., для підтримки ціни газу на рівні 268,5 дол. коефіцієнт перераховуватиметься («плаваючий») залежно від зміни ціни на нафту і нафтопродукти, виходячи з ціни газу за затвердженою формулою з урахуванням знижки за Харківськими угодами.
Визначатися розмір коефіцієнта буде сторонами щоквартально до 10-го числа першого місяця кварталу.
У разі не підписання у встановлений термін за будь-якої причини додаткової угоди про визначення коефіцієнта, «k» буде прирівняний до 1, наголошується в додатковій угоді від 17 грудня (що, по суті , скасовує дію знижки).
Перша угода , що визначає коефіцієнт для зниження ціни газу до 268,5 дол у першому кварталі 2014 р., має бути підписана до 10 січня 2014 року.
18 грудня Кабінет міністрів України попередньо схвалив проект державного бюджету на 2014 рік. Про це журналістам повідомила перший заступник глави Адміністрації президента України Ірина Акімова.
За інформацією уряду проект державного бюджету на 2014 рік передбачає надання державних гарантій на 50 млрдгрн для реалізації програми активізації економіки, а також підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.
Також у держбюджеті передбачено 594 млн. грн. на розширення мережі дошкільних навчальних закладів, модернізацію дитячих спортивних майданчиків загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладів.
Державний фонд регіонального розвитку збільшено порівняно з 2013 роком майже в 4 рази. Загалом інвестиційний ресурс для соціально-економічного розвитку територій у наступному році складе майже 16 млрд. грн.
Втім, станом на вечір середи проект бюджету до Верховної Ради не передали.
У середу стало відомо, що 16 грудня біля берегів Нігерії пірати здійснили напад на нафтоносний танкер MT Althea (належить грецькій компанії Medtankers, прапор Маршаллових островів), на борту якого перебували 18 членів екіпажу, з яких 17 українців та один грек. За інформацією Посольства України в Нігерії, пірати розбили комунікаційне обладнання, забрали у команди мобільні телефони та особисте майно членів екіпажу, взяли в заручники капітана судна (громадянин України) та інженера (громадянин Греції) і на катері зникли в напрямку узбережжя Нігерії.
Під час нападу до захоплених не застосовувалося фізичної сили. Решта членів екіпажу не постраждали, їхньому життю та здоров’ю нічого не загрожує.
Та 18 грудня стало відомо, що російська Дума одноголосно схвалила у третьому читанні проект президентської амністії, приуроченої до 20-річчя Конституції Росії. Документ набуде чинності після офіційного опублікування.
Як очікується, це відбудеться вже у четвер.
Під амністію потрапляють члени екіпажу Arctic Sunrise, учасниці групи Pussy Riot і деякі учасники "болотної" справи.
Не розповсюджується амністія на засуджених та осіб, що перебувають під слідством за організацію масових безладів.
Усього мають звільнити 25 тисяч людей.