НОВИНИ

Міліція отримала більше 100 повідомлень про порушення під час довиборів у Раду, але відкрила лише два провадження

Більше 100 повідомлень про порушення під час довиборів у Раду отримала міліція. За двома фактами, які містилися у цих повідомленнях, відкрито кримінальні провадження, повідомляє Управління зв’язків з громадськістю МВС України.

Кримінальні провадження відкриті за ст. 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача) та ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України.

Як повідомлялось, на повторних виборах народних депутатів у п’яти одномандатних виборчих округах, кандидат від опозиції здобув перемогу в Каневі, тоді як у Києві, Обухові, Первомайську та Черкасах перемогли провладні самовисуванці.

Вибори відбулись 15 грудня, загальна явка виборців скала 48,39%. Найбільш активними виборці були в 94-му окрузі на Київщині –  61,78% прийшли на дільниці, найменша явка зафіксована в 197-му окрузі на Черкащині – 38,04%.

Дані  екзит-полу, проведеного соціологічною групою «Рейтинг», показали, що у трьох з чотирьох виборчих округах перемагають кандидати від опозиції. Даних щодо 94-го округу в Обухові соціологи не надали.

Громадянська мережа ОПОРА також заявила, повторні вибори відбулися згідно з чинним законодавством та міжнародними стандартами лише в одному 197-му окрузі.

Голова Комітету виборців України Олександр Черненко відзначив, що результати довиборів у п’яти округах будуть оскаржуватись. На його переконання, в першу чергу під сумнівом голосування у  Києві та Первомайську.

Міжнародні спостерігачі також  заявили про порушення на виборах в Україні. Зокрема, спостережна місія Світового Конґресу Українців заявила, що повторні вибори до Верховної Ради   не відповідають повною мірою міжнародним стандартам проведення демократичних виборів.  Канадська місія спостереження за виборами – CANADEM, в своєму попередньому звіті  відзначила, що більшість відхилень, що спостерігалися під час повторних виборів 15 грудня були подібними на ті, що були вказані під час парламентських виборів 2012 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.