“Перші розслідування дають нам право говорити, що у кабінеті начальника ГУ МВС в місті Києва знаходився заступник секретаря РНБО Сівкович і голова КМДА Попов. Саме вони, за даними слідства, схиляли його (Коряка) щодо застосування сили”, – сказав Пшонка.
Він зазначив, що спочатку Сівкович перебував у службовому кабінеті Попова, звідки вони телефонували Коряку, а потім обидва приїхали до нього.
“Сьогодні Володимиру Сівковичу і Олександру Попову було вручено повідомлення про підозру у скоєнні злочину за ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень) КК України… Сьогодні мною внесено подання про відсторонення вказаних осіб від займаних посад… Усім цим чотирьом особам найближчим часом буде обрано запобіжний захід. Процесуальні керівники вже підготували документи для суду на обрання ним запобіжного заходу “домашній арешт”, – сказав Пшонка.
Він також зауважив, що про попередні результати службового розслідування щодо подій вночі 30 листопада він учора поінформував президента України, а також погодив з ним питання щодо відсторонення від займаних посад цих осіб, на що отримав згоду від глави держави.
Крім того, генпрокурор зауважив, що за діяльність “Беркуту” відповідали і керівник Київської міліції Коряк, який 1 грудня наказом міністра внутрішніх справ був відсторонений від виконання службових обов'язків, а також за дії спецпідрозділу відповідав його заступник Федчук.
“У нас є всі розмови переговорів, слідством вони вилучені і детально вивчені, а також записи, надані народним депутатом Анатолієм Гриценком. Все це нами встановлено, слідство продовжується”, – сказав Пшонка.
За словами генпрокурора, тиск на вказаних посадових осіб столичного главку міліції здійснювався і з боку Попова, і з боку Сівковича.
“Цей тиск зафіксований. Вони всі допитані. З ними проведені і інші слідчі дії”, – зазначив Пшонка, зауваживши, що відсторонення названих посадовців має бути здійснено за відповідним наказом президента.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час круглого столу заявив, що троє осіб мали безпосереднє відношення до прийняття рішення про розгін студентського мітингу в ніч на 30 листопада на Майдані Незалежності.
13 грудня МВС направило до Генпрокуратури попередні результати перевірки дій правоохоронців на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада. В попередніх висновках вказано, що «є підстави стверджувати, що з боку посадових осіб головного управління МВС в місті Києві, відповідальних за організацію охорони громадського порядку під час проведення масових заходів, та окремих працівників міліції мали місце порушення чинного законодавства та низки відомчих нормативних актів».