«Я неодноразово наголошував, що єдиний можливий шлях – це шлях примирення і порозуміння. Дії всіх сторін мають відбуватися виключно в рамках законів і Конституції України. Запрошую представників усіх політичних сил, святих отців, представників громадськості до загальнонаціонального діалогу. Я особисто готовий до участі в такому круглому столі», – йдеться в заяві президента.
«Заради досягнення компромісу закликаю опозицію не відмовлятись, не йти дорогою протистояння та ультиматумів. Запевняю, що влада діятиме виключно в рамках закону і ніколи не вживатиме сили проти мирних зібрань», – сказано в заяві.
Водночас Янукович як гарант Конституції обіцяє «зробити все належне для нормального функціонування країни, захисту прав та інтересів кожного її громадянина, забезпечення миру і спокою в нашій державі».
Нагадаємо, екс-прем’єр-міністр Юлія Тимошенко закликала опозицію не вести "ніяких переговорів з бандою, ніяких круглих столів з ними: тільки негайна відставка Януковича та його оточення".
Екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає, що нічні події в Києві продемонстрували небажання президента Віктора Януковича до діалогу з врегулювання ситуації в країні.
Екс-глава представництва НАТО в Києві Джеймс Грін заявив, що від сьогодні з владою України потрібно розмовляти мовою санкцій.
Припинити насильство і зробити негайні кроки для відновлення довіри закликала українську владу Литва, яка головує нині у ЄС. Глава МЗС Литви наголосив, що українська влада за останній час, особливо цієї вночі, втратила багато довіри». Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт вважає, що в Києві почалися репресії проти реформ.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон висловила стурбованість тим, що міліція застосовує силу, аби прибрати мирних людей з центру Києва.
Раніше Держдеп США «висловив свою огиду щодо рішення української влади відреагувати на мирний протест на київському Майдані використанням спецпризначенців, бульдозерів та кийків, а не повагою до демократичних прав та людської гідності».