«Це правда, що угоду не вдалося підписати. Українська делегація чисто з технічних, а не політичних мотивів не приїхала до Словаччини, тому документ не підписано. Але що стосується змісту угоди, то домовленість досягнуто на 100 відсотків. Нині питання лише в тому, як технічно підписати документ», – сказала Холцнер.
«Ймовірно, якоїсь офіційної церемонії не буде – та вона й не потрібна. Зараз ми, Єврокомісія, працюємо над тим, щоб дві сторони підписали цю угоду», – додала прес-секретар.
За її словами, переговори України та Словаччини за участю Єврокомісії тривали більше року.
«Єврокомісія не підписуватиме угоду, а зроблять це оператори газопроводів України та Словаччини. Вони повинні будуть збудувати невеликий газопровід-перемичку, щоб газ фізично міг йти із заходу на схід. Зараз це технічно неможливо», – додала Холцнер.
Нагадаємо, українські чиновники в середу не з'явилися на підписання угоди про реверс газу зі Словаччини.
Як відомо, Україна вела тривалі переговори зі Словаччиною про реверсне постачання газу. Наприкінці листопада міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький заявив, що Київ розраховує найближчим часом підписати угоду по реверс газу через територію Словаччини.
Раніше Ставицький заявив, що проблеми з початком поставок газу з Європи в Україну через Словаччину лежать у політичній площині.
Головний виконавчий директор RWE Supply & Trading GmbH Стефан Юдіш раніше заявив, що почати постачання газу через територію Словаччини німецькою RWE поки не вдається не через відсутність технічних можливостей, а через російський Газпром, який фактично блокує постачання, відмовляючись узгодити заявку на транспортування газу в Україну.
Газпром заявляв, що Словаччина має забезпечувати транзит російського газу згідно із контрактом, у якому не передбачено реекспорту.