НАТО і Росія знову розійшлися у поглядах на ситуацію довкола Південної Осетії та Абхазії

4 Грудня 2013, 14:32

«Позиція НАТО щодо російсько-грузинських відносин залишається незмінною. Як ви знаєте, ми наполягаємо на повній повазі до суверенності та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах. Ми виступаємо проти побудови тих загорож. Зараз час будувати не загорожі, а мости. Будувати діалог, шукати конструктивних політичних рішень. Побудова загорож чітко суперечить міжнародним правилам. Ми закликаємо Росію дотримуватися її міжнародних зобов’язань», – заявив Расмуссен.

У свою чергу міністр МЗС Росії Сєргєй Лавров на запитання стосовно російсько-грузинських відносин, зокрема продовження так званої «окупації» грузинської території і «колючого дроту» довкола територій Південної Осетії та Абхазії, заявив:

«Що стосується розширення НАТО, то безвідносно окремо  Грузії ми переконані, що це продовження старої логіки епохи холодної війни. Це не тільки  створення розділяючих ліній, які всі ми зобов’язалися позабирати – це пересування розділяючих ліній далі на схід…».

Лавров також заявив, що Москва виступає за розвиток російсько-грузинських відносин.

«… Ми за їх розвиток. Ми почули і оцінили підходи нового грузинського керівництва і думаємо, що практичний розвиток нашого співробітництва – торгово-економічного, культурного, гуманітарного, у сфері мистецтва, науки, молодіжного обміну – все це дозволить краще розуміти одне одного. Тим більше, що у нас є дуже хороша база співіснування, духовна близькість, історична близькість», – сказав він.

«Що стосується Південної Осетії та Абхазії, то для Росії це суверенні держави. Ми їх визнали… Це нові реалії. Їх потрібно визнавати. Вони поступово проникають в розуми… З приводу дроту – кордони мають бути захищені. Порушення повинні присіктися з обох сторін», – заявив Лавров.

«Я думаю, що по мірі заспокоєння гарячих голів і дріт не знадобиться. Ми за те, щоби близькі нам народи – вони всі нам близькі народи – жили в мирі, дружбі і безпеці», – додав він.

Пізніше сьогодні запланована зустріч, присвячена майбутньому місії Міжнародних сил сприяння безпеці (ISAF) в Афганістані, в якій бере участь і Україна, яка не є членом НАТО, але є однією з країн-партнерів. Представників українського уряду на зустрічі не буде. Натомість планується приїзд представника України при НАТО Ігоря Долгова.