"Молдова і Грузія, які підписали і парафували договори, готові найближчим часом підписати договір про вільну торгівлю з ЄС. Це означає, що ці країни розуміють значимість інтеграції для своєї безпеки, розвитку. ЄС готовий їм допомогти на цьому шляху", – сказала Грібаускайте.
"Ми бачимо, що Україна призупинила свої інтеграційні процеси. В односторонньому порядку, сама так вирішила. Тим часом Європа залишається вірна українському народу, – сказала президент Литви. – Ми разом з українським народом".
Вона зазначила, що двері в ЄС перед українським суспільством залишаються відкритими.
"Ми дуже сподіваємося, що і Україна раніше чи пізніше, і особливо до Ризької зустрічі, прийме рішення, які вигідні самій Україні. Жодних угод або змов з українським керівництвом ЄС точно практикувати не буде і на них не піде. Всі умови, які необхідні, щоб Україна підписала договір про асоційоване членство, Україні відомі, ніяких інших умов не буде", – сказала Грібаускайте.
Нагадаємо , Грузія і Молдова в п'ятницю у Вільнюсі парафували договори про асоційоване членство та про вільну торгівлю з Євросоюзом (ЄС) , проте Україна відмовилася підписати це історичну угоду .
Водночас, Віктор Янукович на зустрічі з керівництвом ЄС у Вільнюсі не підписав угоду про асоціацію.
Як відомо, 21 листопада своїм розпорядженням уряд призупинив підготовку до підписання угоди про асоціацію з ЄС.
Міністерству закордонних справ, Міністерству економічного розвитку і торгівлі та міністерству промислової політики доручено створити тристоронню комісію (ЄС, Україна, Росія) для «опрацювання комплексу питань» щодо торговельно економічних відносин
Між тим, у спеціальній заяві, поширеній місією Литви при ЄС зазначається, що пропозиція Кабміну про проведення переговорів у тристоронньому форматі ЄС-Україна-Росія "не є виходом і не має прецедентів".
Президент Росії Владімір Путін закликав Євросоюз деполітизувати тему євроінтеграції Києва і погодитися з пропозицією про тристоронні переговори РФ-Україна-ЄС.