«Я боюся, що час закінчується», – заявила Северісен на запитання, чи є ще надія на підписання Угоди про асоціацію. «Вільнюс міг стати поворотним моментом в історії України. Цей момент видається зараз втраченим для режиму, який має тільки свій власний приватний інтерес, щоб за нього боротися». На думку екс-голови моніторингового комітету ПАРЄ, для того щоб відновити цей момент на наступному тижні «потрібне буде диво, і здається, на жаль, зараз воно дуже далеко».
Ганне Северінсен визнала, що мала деякі сумніви, що справжніх намірів режиму Януковича. «Я маю визнати, що мала деякі сумніви щодо реального наміру режиму. Чи дійсно вони хочуть відмовитися від своєї надмірної влади та реформувати прокуратуру? Чи справді вони хочуть ризикувати з Юлією Тимошенко поза в'язницею? Чому ще у лютому було знайдено цей хаотичний спосіб зробити вигляд, що вони хочуть виконати обіцянки? Підозра може бути в тому, що угода їм потрібна була тільки для того, щоб мати кращі торговельні позиції проти путінської Росії», – зауважила вона.
Вже більше року, багато людей були зайняті підготовкою до успішного завершення саміту у Вільнюсі, щоб підписати, на думку політика, найбільш амбіційну угоду, яку ЄС пропонував в обмін на реформи українського суспільства. Ганне Северінсен не сумнівається щодо євроінтеграційних прагнень українців, які знаходяться під «автократичною поверхнею режиму Януковича», для яких угода про асоціацію могла б стати початком нового суспільства.
«Не було жодних сумнівів в бажанні, особливо, молодого покоління в Україні, аби Вільнюс став вирішальним кроком у європейське майбутнє. Вони хочуть суспільства без корупції та яке діє на базі верховенства закону. Новий курс реформ дав би сигнал, що Україна хоче модернізації, а також дати місце для зростання в передбачуваному і надійному суспільстві чесному працьовитому малому та середньому бізнесу. Під автократичною поверхнею режиму Януковича дуже багато талановитих людей, які сьогодні не мають реальної можливості розвивати свій потенціал. Вони сподіваються, що угода про асоціацію могла б стати новим початком для їхнього суспільства», – заявила Северінсен.