Зокрема, регіонал зазначив, що у сучасних українців є нехороша особливість – багато сумувати.
"За останні 20 років незалежності України у нас з'явилася національна риса – на щастя, у деяких, далеко не у всіх – ми постійно шукаємо привід засмутитись", – підкреслив Левченко.
Як приклад він згадав щорічні вшанування пам'яті жертв Голодомору.
"То Голодомор… Треба, значить, плескати себе вухами по щоках, носити свічки, ставити за сотні мільйонів доларів пам'ятники цій події…" – сказав регіонал.
Разом з тим, нардеп погодився з тим, що ця сторінка в історії України трагічна.
"Хоча це дійсно траур, це дійсно трагедія", – додав Левченко.
Як повідомлялось, у жовтня історик Володимир В’ятрович повідомив, що в Інституті національної пам'яті намагаються відкинути концепцію Голодомору як геноциду і хочуть замінити його терміном "голод".
Головою Інституту національної пам’яті улітку 2010 року призначено, а у лютому 2011 року перепризначено Валерія Солдатенка. Виходець із Донецької області Солдатенко, вважає себе комуністом, пишається збереженим партквитком члена КПРС, не вважає Голодомор влаштованим штучно і наполягає на визначенні постанови ЦК КПУ 1989 року, співавтором якої він був і в якій ідеться лише про голод 1932–33 років, але не про Голодомор.
Нагадаємо, у квітні народні депутати від Партії регіонів та КПУ не погодились включити до порядку денного сесії постанову про вшанування 80-тих роковин Голодомору, яку запропонувала опозиція.
За результатами соцдослідження, більшість українців вважають Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Росія ж прагне спростувати «винятковий характер» Голодомору в Україні.