Політолог: влада почала новий раунд гри проти Тимошенко з прицілом на президентську кампанію

4 Листопада 2013, 16:17

«Це розраховано на президентську кампанію, на антипіар проти опозиції, проти самої Тимошенко. Це – звичайний варіант політичної гри по-українськи. Крім цього, інформація стосовно цього судового позову вкинута в комунікативний оборот в українські ЗМІ, тобто – для «внутрішнього вжитку», а не для європейців», – зазначає Карасьов і додає:

«Гіршої справи, де фігурує Тимошенко, ніж щодо вбивства Щербаня, – вже нема. Але тим не менше, це не дало очікуваного (для влади. – Ред.) результату. Європейці чітко пов’язують процес підписання угоди про асоціацію зі звільненням Юлії Тимошенко. Не варто розраховувати, що цей судовий позов вплине на них, заставить зняти претензії до України і української судової гілки влади, а також зніме питання про Тимошенко як фактор підписання чи непідписання угоди про асоціацію. Скоріше за все, це – новий раунд політичної гри навколо Тимошенко».

Карасьов зазначає, що причини початку цього судового процесу у США і Швейцарії зумовлені двома моментами: можливістю виїзду Тимошенко за кордон на лікування, а також у зв’язку з тим, що до кінця року міграційна влада США повинна прийняти рішення щодо клопотання Павла Лазаренка про надання йому виду на проживання в країні.

«Якщо Тимошенко виїде на лікування за кордон і з неї буде знято покарання, то фактично вона займатиметься там українською політикою. Найближчим часом також вирішиться ситуація з Лазаренком. Тобто використовують той факт, що він – найбільш одіозна і негативна фігура з попередньої політичної когорти, і хоча б частину цієї одіозності і негативу він міг передати Тимошенко. Тим паче, що рейтинг Тимошенко – стабільний. І незважаючи на всілякі справи і перипетії навколо її долі – залишається в політичному топі України і є одним з найбільш впливових опозиційних політиків», – зазначив Карасьов.

Нагадаємо, Міністерство доходів і зборів розпочало судовий процес у США та Швейцарії для захисту інтересів держави Україна у справі про розкрадання $200 млн, у незаконному привласненні яких підозрюють групу осіб, зокрема українських екс-прем'єрів Юлію Тимошенко та Павла Лазаренка.

Раніше газета «Сегодня» з посиланням на джерело в уряді повідомила, що Кабмін хоче повернути в Україну  4,1 мільярди гривень Павла Лазаренка, а екс-прем'єра Юлію Тимошенко зробити головним фігурантом тієї справи.

За інформацією видання, $477 млн із цієї суми були заморожені на рахунках Лазаренка у 2006-му, коли він був засуджений американським судом. Якщо в історії з $477 млн Тимошенко, згідно з матеріалами суду, була задіяна лише побічно (нібито саме вона переказувала гроші на рахунки Лазаренко в 1996-1999 роках), то в позові, який Кабмін планує подати до суду Женеви, за інформацією джерела, вона є головним фігурантом.

Цей позов пред'являється одному із швейцарських банків, який, за неофіційною інформацією, контролюється Лазаренком. Через цей банк, згідно з позовом, Тимошенко, очолюючи уряд в 2008-2010 роках, "відмивала гроші у великому обсязі, … особисто одержуючи величезні суми державних грошей".

Так, за словами джерела газети "Сегодня", у позові наводяться факти переказу екс-прем'єром сум в $44 млн і $14 млн із рахунків її офшорної компанії на рахунки в банку. Правда, запитувана Кабміном сума скромніша – "усього" $25 млн, що залишилися на одному з рахунків.