Він зазначив, що до перевірки, яка проходить у відповідності до доручення президента України, залучено фахівців Міністерства культури України та Державної архітектурно-будівельної інспекції.
«Зокрема, всупереч вимогам закону України про регулювання містобудівної діяльності, керівником заповідника розпочато реконструкцію «чумацької хати» без реєстрації відповідної декларації в Інспекції Держархбудконтролю», – сказав Пшонка.
Водночас, за його словами, Міністерство культури досі не вирішило питання щодо наявності підстав для внесення «хати чумака» до переліку об’єктів культурної спадщини.
«Це є явним порушенням закону України про охорону культурної спадщини. Невизначеним залишається право власності на «хату чумака»», – підкреслив він.
Пшонка зазначив, що сама будівля розташована на земельній ділянці, яка на праві постійного користування належить Національному заповіднику, а об’єкт нерухомості перебуває на балансі сільської ради.
«Є і інші питання правового характеру, які вивчаються під час проведення прокурорської перевірки…», – підкреслив Генеральний прокурор.
Він зауважив, що до 11 листопада буде надано правову оцінку діям винних осіб та вжито вичерпних заходів реагування щодо усунення виявлених порушень закону.
Нагадаємо, опозиція заявила, що черкаський глава облдержадміністрації Сергій Тулуб повинен понести відповідальність за руйнування 200-річної автентичної хати чумака у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка» у Моринцях і піти у відставку
У травні уряд спрямував на ремонтно-реставраційні роботи Національного музею Тараса Шевченка та його філій 27,2 млн. грн.
На реконструкцію місць, пов'язаних з іменем Тараса Шевченка, планується витратити ще близько 32 мільйонів гривень.
В Україні 2014 рік оголошено Роком Тараса Шевченка.