У Путіна вже вирішили, що Україна не підпише угоду про асоціацію

29 Жовтня 2013, 10:55

"Я вважаю, що її не підпишуть. Цю угоду не можуть підписати, тому, що вона суперечить всьому – економічним інтересам України, нашій духовно-історичній традиції, вона невигідна Європі, вона невигідна нам, Білорусії і Казахстану. Вона нікому невигідна, крім групи навіжених політиків, які нав'язують цю лінію", – заявив Глазьєв.

Він також зазначив, що, парафувавши цю угоду, Україна вже порушила Договір про дружбу, що є базовим для російсько-українських відносин.

"Згідно зі статтею 13 Договору про дружбу з Україною, ми зобов'язалися зближувати наше законодавство, прагнути створити єдиний економічний простір. Угода про асоціацію з ЄС повністю закриває таку можливість, тобто українське керівництво порушує базовий договір з Росією, на якому будується весь фундамент наших двосторонніх відносин", – підкреслив Глазьєв.

Він вважає, що першопричиною прийняттям українською владою "настільки дивного рішення", – "це якийсь обман". "І як у кожній зраді, цей самообман базується на особистих інтересах людей, які причетні до прийняття рішень. Ми знаємо, що багато українських політиків і олігархи мріють легалізувати свої гроші в ЄС, у них там власність, нерухомість. І європейські партнери їм на вушко шепочуть: ви робіть, як ми скажемо, і у вас все буде добре", – стверджує Глазьєв.

Він також оприлюднив розрахунки, що, за словами представника Кремля, російська сторона вела з українськими вченими. "Ці розрахунки свідчать, що якщо Україна підписує угоду про асоціацію з ЄС, йде на цю нерівноправну зону вільної торгівлі, вона аж до 2020 року отримуватиме мінус в економічному зростанні і торговому балансі. Ми оцінюємо приблизно мінус 1,5% ВВП на рік. Ці цифри захищені на всіх рівнях, ніхто з цими цифрами не сперечається", – заявив Глазьєв.

Водночас, за його словами, якщо Україна входить до Митного союзу, "вона відразу отримує плюс $10 млрд поліпшення торгівлі за рахунок переходу на внутрішнє ціноутворення на газ, ми не братимемо експортне мито з нафти, що поставляється в Україну – це вже $5,5 млрд".

"Повністю відкриється ринок для українських агропромислових товарів – це ще $2 млрд, і, звичайно, величезна кооперація у машинобудуванні, яка цілком зав'язана на Росію, і тут можливості зростання – це багато мільярдів доларів спільних проектів, які сьогодні зупинені, тому що у нас немає ясності, як далі рухатися", – заявив радник президента РФ.

Як повідомлялось, на початку жовтня радник Глазьєв заявляв, що «виходячи з логіки інтеграційного процесу» можливе введення візового режиму з Україною.

Нагадаємо, раніше Глазьєв переконував, що внаслідок підписання угоди про асоціацію з ЄС на Україну очікує дефолт.