НОВИНИ

Радник Путіна застеріг Україну від наближення до дефолту

Радник президента Росії Сергєй Глазьєв вважає, що економіка України може опинитись у стані дефолту в найближчі півроку. Про це він сказав у інтерв’ю радіостанції «Ехо Москви».

Глазьєв повідомив, що згідно з підрахунками російських економістів, Україна при вступі до Митного союзу отримає поліпшення умов торгівлі більш ніж на $10 млрд. за рахунок нафти, газу, скасування експортних мит та відкриття російського продовольчого ринку.

«Це те, що Україні потрібно, щоб збалансувати свої фінанси. У неї дефіцит платіжного балансу, хронічний і великий, який закривається сьогодні зростаючим зовнішнім боргом. І хоча частка зовнішнього боргу щодо ВВП України не така велика, десь понад 40%, але він короткостроковий. Якщо Україна зараз не збалансує свою фінансову систему, то дефолт не за горами. Він може статись через 2-3 місяці, можливо  через півроку. Це в критичній мірі залежить від торгового балансу, від умов торгівлі», - сказав Глазьєв.

Радник Путіна сказав, що нині Україна торгує з великим дефіцитом, в тому числі через бар'єри в ввезенні українських товарів до Росії.

«Якщо Україна йде до Митного союзу, всі ці проблеми знімаються автоматично. Плюс вона отримує можливість доступу до наших кредитних ресурсів. Ми говоримо про можливість розрахунків у національних валютах. Загалом, ми прогнозуємо, що Україна в Митному союзі отримує додатково не менше 7 % зростання валового продукту до 2030 року», - сказав він.

В той же час він наголосив, що згідно з розрахунками російських експертів, Україні економічно не вигідне підписання угоди з ЄС. «Прогнозується зростання імпорту на $2  млрд, можливо на  $4 млрд, витіснення українських товарів з внутрішнього ринку. Україна делегує Європейському союзу свої повноваження щодо прийняття технічних регламентів, знімає імпортні мита в торгівлі з Європейським союзом.  Це означає, що українські товари почнуть витіснятися європейськими. Тому що зона вільної торгівлі, хоч і написано, що вона буде 10 років створюватися, але для 70 % товарів обнулення імпортного мита настає вже з першого місяця після вступу цієї угоди в дію. За 2 роки вони хочуть свої технічні регламенти, стандарти привести у відповідність з європейськими щдо більшості товарів.  А це ж великі інвестиції, яких на Україні зараз немає», - підсумував він.

Читайте також: Митний союз: Розширюватися, щоб не розпадатися

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.