«Що б Україна врешті не вирішила, навіть якщо вона не зможе виконати всі необхідні кроки, – а я сумніваюся, що так станеться, і думаю, що все ж є більший шанс на позитивний результат, ніж на негативний, – то вона вже успішно досягла дуже добрих для себе результатів, бо вона вже йде шляхом реформ», – наголосила вона в кулуарах саміту Європейського союзу, що відбувся у Брюсселі.
«Не треба забувати, що Україна перебуває під величезним тиском із боку Росії, щоб узагалі не підписувати угоди про асоціацію, …і цей тиск усе більше помітний, він іще не припинився», – звернула увагу вона.
Весь цей тиск, за словами президента Литви, має вплив на громадську думку і в Україні і в Європі, як і на рішення й на швидкість ухвалення рішень у самій Україні.
За її словами, вона знає це на прикладі з історії своєї власної країни – «уже сам процес інтеграції з Європою був дуже-дуже корисним, це були золоті часи для моєї країни».
Так само і з Україною, сказала Даля Ґрібаускайте, бо «там зроблено вже так багато і так швидко, за такий короткий період часу – якби не було такого тиску, це тривало б, може, років із 50, але не 2–3 роки».
«І, я думаю, вже зараз те, як багато Україна зробила для українського народу, для себе в реформах, уже є успіхом. Звичайно, буде чудово, і ми всі сподіваємося, що зможемо підписати угоду, але вже зараз ми дуже щасливі, що Україна йде шляхом зближення з Європою, інтеграції з Європою – це вже успіх», – наголосила президент Литви, що нині головує в Євросоюзі.
Нагадаємо, 23 жовтня Європейський парламент (ЄП) у прийнятій резолюції рекомендував Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію у разі виконання Києвом необхідних умов.
Як відомо, 18 листопада Європейський Союз прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада.
Посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.
Міністри закордонних справ Європейського Союзу закликали Україну вирішити ситуацію з екс-прем'єром Юлією Тимошенко якомога швидше, оскільки затягування ставить під ризик підписання Угоди про асоціацію. Це випливає із заяв, зроблених 21 жовтня міністрами на початку засідання ради ЄС з питань закордонних справ у Люксембурзі.